Komentari 106

Barakude preokretom dobile Srbiju za finale Europa Kupa!

10

Nakon dvije četvrtine srpska reprezentacija je vodila 4-1, ali u drugom dijelu utakmice uslijedilo je napadačko buđenje hrvatskih vaterpolista za veliko slavlje i prvo mjesto u skupini

U dvoboju koji je za ulog imao prvo mjesto u skupini i plasman u finale završnog turnira Europa kupa, hrvatski vaterpolisti su velikim preokretom pobijedili reprezentaciju Srbije sa 8-7 (1-3, 0-1, 3-1, 4-2) pred do kraja ispunjenim tribinama riječkog bazena na Kantridi.

Kantrida gori!!!! Hrvatska vodi 6:5!!!

Posted by Hrvatski vaterpolski savez on Saturday, 7 April 2018

Nakon dvije četvrtine srpska reprezentacija je vodila 4-1, ali u drugom dijelu utakmice uslijedilo je napadačko buđenje hrvatskih vaterpolista koji su u trećoj i četvrtoj četvrtini primili samo tri, a postigli sedam pogodaka.

Loren Fatović je s tri gola bio najbolji strijelac Hrvatske. Dva pogotka postigao je Ante Vukičević, a po jedan Luka Lončar, Maro Joković i Josip Vrlić. Kod Srbije najefikasniji je s tri pogotka bio Filip Filipović, dva gola postigao je Duško Pijetlović, a po jedan Dušan Mandić i Miloš Ćuk.

U drugoj utakmici u skupini B Crna Gora je s 10-6 nadigrala Francusku.

Hrvatska je s tri pobjede i devet bodova osvojila prvo mjesto u skupini B, ispred Srbije sa šest bodova, Crne Gore s tri i Francuske bez bodova.

U skupini A Italija je sa 10-7 pobijedila Grčku, ali je zbog poraza u međusobnom dvoboju ostala na drugom mjestu, bez obzira na ishod dvoboja Španjolske i Mađarske u kojem Španjolci mogu i izgubiti, ali će ostati prvi.

Tako će Hrvatska u nedjeljnom finalu (20.30 sati) igrati protiv Španjolske za pobjednički trofej, dok će Srbija u 19 sati igrati za 3. mjesto protiv Italije.