Komentari 157

Barca do desete pobjede u Primeri: Messi 'skinuo' Pelea

5

Nogometaši Barcelone brzo su se oporavili nakon poraza od Celtica u Ligi prvaka i u 11. kolu Primere kod Mallorce pobijedili su 4-2. Lionel Messi je zabio dva gola

Barcelona se brzo oporavila nakon poraza od Celtica u Ligi prvaka i u 11. kolu Primere na gostovanju kod Mallorce pobijedila je 4-2.

Nogometaši Mallorce 28. minuta uspjeli su izdržati prazne mreže, a onda je seriju otvorio Xavi. Veznjak Barce sjajno je izveo slobodnjak s 20-ak metara i preko život zida pogodio za vodstvo 1-0.

Na novi pogodak Barcelone čekalo se do 44. minute, kada je zabio Messi. Velike zasluge za ovaj gol Argentinca imao je i domaći golman Aouate koji je katastrofalno reagirao na udarac Messija s 18 metara.

Samo minutu kasnije Tello je zabio i treći gol Barce. On se lijepo oslobodio čuvara i pogodio suprotni kut golmana Mallorce.

Mallorca je u nastavku s dva gola u 55. i 58. minuti nakratko vratila neizvjesnost u susret, međutim njihove nade u preokret u 70. minuti srušio je svojim drugim golom Lionel Messi.

Sanchez je izbjegao zaleđe i vratio loptu Messiju koji s 15-ak metara pogađa pod prečku Aouatea. Bio je to 76. gol Messija u ovoj godini čime je srušio Peleov rekord od 75 golova.

U 89. minuti Messi je mogao zabiti i hat-trick, ali je golman domaćina njegov udarac skrenuo u korner.

Barcelona je pobjedom došla do 31. boda u sezoni i sada Realu, koji ima utakmicu manje, bježi 11 bodova.

U ranije odigranim susretima Sevilla našeg Ivana Rakitića poražena je na gostovanju kod Athletic Bilbaa s 2-1. De Marcos i Susaeta zabili su za vodstvo Bilbaa na poluvremenu 2-0, a konačnih 2-1 postavio je Negredo s bijele točke. Rakitić je odigrao svih 90 minuta u redovima Seville.

U Valladolidu su istoimeni domaćin i Valencia podijelili bodove odigravši 1-1.

Primera, 11. kolo:

• Valladolid - Valencia 1-1 (Perez 65-11m / Cissokho 15)
  • Atletic Bilbao - Sevilla 2-1 (De Marcos 27, Susaeta 45+1 / Negredo 79-11m)
  • Mallorca - Barcelona 2-4 (Pereira 55, Victor 58-11m / Xavi 28, Messi 44, 70, Tello 45)

Redoslijed: 1. Barcelona 31 (11 utakmica), 2. Atletico Madrid 25 (-1), 3. Real Madrid 20 (-1), 4. Betis 19...