Komentari 20

Barca osvojila Superkup pogotkom u produžetku

1

Barcelona je svladala Šahtar u zadnjim minutama produžetaka kada je Pedro Rodriguez nakon poigravanja Messija pospremio loptu iza Pjatova

Katalonska momčad je pobjedom nad Šahtarom osvojila već drugi naslov ove sezone nakon što je uzela španjolski Superkup proteklog vikenda. Barcelona je cijelu utakmicu pokušavala probiti čvrstu obranu Šahtara, a pritisak je urodio plodom u 115. minuti produžetka kad je Pedro nakon odličnog poigravanja Messija zabio u donji desni kut vratara Pjatova. Katalonci su cijelu utakmicu bili bolja momčad, dok su igrači Šahtara svoju šansu strpljivo čekali iz kontra napada. Prvo poluvrijeme nije oblilovalo velikim prilikama, a jedina prilika vrijedna spomena je Henryjev udarac iz okreta koji je završio preko gola. Početkom drugog dijela Barcelona je krenula agresivno u namjeri da razrješi pitanje pobjednika. Zvijezda večeri Lionel Messi se poigravao sa Šahtarovom obranom te je u 74. minuti imao veliku priliku kad je pogodio vratara Pjatova, a nakon toga je uslijedio Henryjev pokušaj loba s 20-ak metara iskosa. Napadi Barcelone su se redali iz minute u minutu, ali je falilo konkretne realizacije. Pri kraju regularnog dijela došlo je do naguravanja Messija i hrvatskog reprezentativca Darija Srne. Do prve ozbiljnije prilike ukrajinska momčad došla je 9. minuti prvog produžetka kad je Aghahowa iskosa pucao u Valdesa. U 102. minuti uslijedile su prilike Krkića i Alvesa, ali su bili neprecizni. Do kraja  prvog produžetka vrijedno je izdvojiti situaciju u kojoj je napadač Šahtara Luis Fabiano srušen, ali sudac nije svirao jedanaesterac. Sve se činilo da će jedanaesterci odlučivati protivnika kad je Messi odličnim poigravanjem asistirao Pedru koji je bez problema zastresao desni kut Šahtarovog vratara i donio Barceloni drugi naslov ove sezone.