Komentari 109

Barcelona petardom ispratila Athletic: Messi opet zabio dva

6

U 14. kolu Primere Barcelona je došla i do 13. pobjede. Nova 'žrtva' momčadi Tita Vilanove bio je Athletic Bilbao koji je na Nou Campu izgubio 5-1. Messi je zabio dva gola

Barcelona je u 14. kolu Primere na Nou Campu pobijedila Athletic Bilbao 5-1 i tako došla do 13. pobjede u sezoni.

Seriju je u 22. minuti otvorio Pique, koji je ostao sam i bez problema je zabio za 1-0. Samo tri minute kasnije na semaforu je bilo 2-0. Nakon prolaza Messija loptu u vlastitu mrežu pospremio je Amorebieta, no gol je ipak pripisan Messiju.

U samoj završnici prvog poluvremena Barca je zabila i treći gol. Fabregas je proigrao Adriana, koji udaracem iz prve pogađa za 3-0.

Na četvrti gol u mreži Athletica navijači su čekali do 57. minuti, kada je Iniesta lijepo proigrao Fabregasa, a Cesc je nečuvan zabio za 4-0.

U 65. minuti Ibai je pobjegao obrani Barcelone i smanjio na 4-1.

Konačnih 5-1 u 70. minuti na asistenciju Pedra postavio je Messi koji je uvjerljivo vodeći strijelac Primere s 21 golom u samo 14 kola. Prvi do njega je Cristiano Ronaldo koji je zabio 13, a jedini koji još donekle može pratiti ovaj dvojac je Falcao s 11 golova.

Primera, 14. kolo:

• Barcelona - Athletic Bilbao 5-1 (Pique 23, Messi 25, Adriano 45, Fabregas 57, Messi 70 / Ibai 66)
  • Getafe - Malaga 1-0 (Lopo 57)
  • Valencia - Real Sociedad 2-5 (Soldado 2, 73 / De la Bella 44, Mikel Gonzalez 57, Ifran 64, Agirretxe 83, Vela 90+1-11m)