Barcina 'šestica' Malagi, Atletico 'pao' na Mallorci

1

U posljednje dvije utakmice 28. kola Primere slavili su nogometaši Barcelone i Mallorce. Na Nou Campu je teško stradala momčad Malage

Malaga igra sjajnu sezonu, drže se u gornjoj polovici ljestvice, na kontu su 43 boda. Opstanak odavno nije tema razgovora u Malagi, borba za Europu je ove sezone njihova realnost. Ali sve to malo vrijedi kada dođeš na Nou Camp i uđeš u 'mlin' moćnoj Barceloni. Ukoliko je društvo Josepa Guardiole razigrano, tu se dobro ne provode ni puno, puno jače momčadi. Malaga je prošla sa šest komada i pritom mogu biti sretni konačnim ishodom. Da Barca u zadnjih pola sata nije stala na kočnicu, prošli bi i lošije.
Malagin potop počeo je nakon 19 minuta, golom sjajnog Xavija, prvog igrača ove utakmice. Nastavio je Lionel Messi šest minuta kasnije, a u 32. minuti već je bilo 3-0, zabio je Thierry Henry.
- Čekajte malo, dečki, pa tko je tu najbolji strijelac lige?! - 'naljutio' se tada Samuel Eto'o. Odgovor prvog topnika Primere stigao je u 43., pa opet u 57. minuti. Zabio je dvaput, ukupno je na brojci od 25 golova u 27 odigranih utakmica u prvenstvu. A ljetos su ga umalo prodali u Uzbekistan... Tada je u klub stigao Dani Alves, koji se u 51. minuti priključio Barcinim strijelcima. Zabila je Barca u Primeri ove sezone 84 gola u 28 utakmica. Ravno tri po utakmici!
Atletico je iz Madrida otputovao na Mallorcu, a kući se nogometaši u crveno-bijelom vraćaju s dva gola u mreži. Artiz Aduriz zabio je prvi u 24. minuti, a priču je zaključio Gonzalo Castro u sučevoj nadoknadi. Atletico je ostao pet bodova daleko od četvrtog mjesta, koje vodi u Ligu prvaka.