Komentari 28

Bartulović s dva gola srušio Šahtar, pobjeda Černomoreca

2

Bivši igrač Hajduka Mladen Bartulović igrao je važnu ulogu u pobjedi svog Karpatija Lavova nad aktualnim prvakom Šahtarom 3-2 zabivši dva gola

Za najveće iznenađenje na otvaranju 9. kola ukrajinske Premierlige pobrinuo se hrvatski igrač Mladen Bartulović, koji je sjajnim nastupom iznenadio prvoplasirani Šahtar.

Bivši napadač Hajduka dao je veliki doprinos u 3-2 pobjedi svog Karpatija iz Lavova nad aktualnim prvakom zabivši mu dva gola. Do 51. minute rezultat je bio 1-1, a onda je Bartulović donio vodstvo 2-1 golom iz penala u 51. minuti da bi deset minuta kasnije povisio na 3-1 iz sjajnog slobodnog udarca. Momčad iz Donjecka tek je ublažila poraz golom Ismailyja. Tako je Karpatij stigao do tek druge pobjede, a Šahtar je u posljednje tri utakmice uzeo tek bod.

Kapetan Darijo Srna nije igrao, a  Eduardo da Silva je ušao u 66. minuti.

Prvi protivnik Dinama u Europskoj ligi 19. rujna Černomorec iz Odesse pobijedio je na gostovanju Metalurg u Zaporožju golom Fonranella u 38. minuti te je skočio na drugo mjesto, dok je Šahtar pao na treće.