Komentari 70

Bavarska tiki-taka: Imaju više dodavanja od Barce u dva kola

1

Pepova ruka itekako se vidi, ali tiki-taka na bavarski sjajno se nadovezala na Bayern iz prošle sezone. Još igraju okomito, brzo i efikasno, ali tome su dodali posjed lopte

Prošle sezone Bayern je osvojio sve što se moglo, a navijači su strahovali da će, iako je veliki stručnjak, Pep Guardiola 'uništiti' moćni stroj svojim rukopisom koji je doktorirao u Barci.

Pepova ruka itekako se vidi u Münchenu, ali tiki-taka na bavarski sjajno se nadovezala na Heynckesov Bayern. I dalje igraju okomito, brzo i efikasno, ali tome su još dodali posjed lopte i igru lijepu za gledatelje.

Zanimljiv je podatak da nakon dva kola Bayern ima više dodavanja od dosad nedostižnih majstora iz Barcelone. Naime, nakon 180 minuta Bayern ima 1510 dodavanja, točno 14 više od Katalonaca.

Guardiolina jedina mrlja u 101 danu na klupi je poraz u njemačkom Superkupu od Borussije Dortmund, ali kako sada izgledaju, čini se kako ih nitko ne može svladati.