Komentari 120

Bayern je zabio sedam golova Werderu! Precizan i Mandžo...

4

Pravi debakl doživjeli su nogometaši Werdera kod kuće protiv Bayerna u 15. kolu. Bavarci su slavili 7-0! Dva gola zabio je Franck Ribery, a Mandžo je zabio za 4-0...

Nogometaši Bayerna pregazili su Werder u Bremenu 7-0 u 15. kolu njemačkog nogometnog prvenstva. Mario Mandžukić igrao je cijelu utakmicu i zabio je za 4-0.

Bavarci su bili furiozni, dominatni i impresivni protiv nemoćnog Werdera koji je doživio debakl. Bayernu je gostovanje u Bremenu jedno od najdražih u Bundesligi. Bavarci su ovdje slavili na posljednjih pet utakmica, a Werder je 2009. godine zadnji put ostao neporažen kod kuće protiv Bayerna (0-0).

Bayern je poveo autogolom Lukimye u 21. minuti utakmice.

Pep Guardiola postavio je ofenzivnu momčad s Mandžom kao glavnom špicom, iza njega igrao je Mario Götze, a na krilima su bili Franck Ribery i Thomas Müller. Kroos je zajedno s Thiagom držao sredinu terena. Takva momčad dominirala je u Werderu i Van Buyten je u 27. minuti povisio vodstvo.

Franck Ribery je u 38. minuti zabio za 3-0 i bilo je prilično jasno da se domaćinu sprema katastrofa. Mario Mandžukić je nakon par promašenih šansi pronašao put do mreže. Hrvatski napadač sjajno je reagirao kod četvrtog gola Bayerna i zabio iako je bio na krivoj nozi.

Thomas Müller je u 68. minuti utakmice okrunio sjajnu predstavu golom za 5-0, a Franck Ribery osam minuta prije kraja susreta zabio je svoj drugi gol za 6-0.

No ni tu nije bio kraj. Mario Götze nije imao milosti. U 90. je zabio za 7-0. Najveća pobjeda Bayerna ove sezone u svim natjecanjima i težak poraz Werdera.

Guardiola ušao u povijest

Pep Guardiola prvi je trener u povijesti Bundeslige koji nije izgubio niti jednu od prvih 15 utakmica na klupi. Guardiola je dosad 13 puta pobijedio i samo dvaput remizirao na klupi Bayerna u prvenstvu.

Borussia izgubila kod kuće od Bayera

Borussia Dortmund polako gubi korak s vodećim Bayernom, a čini se kako Leverkusen polako prerasta u glavnog "lovca" na Bavarce. Bayer iz Leverkusena slavio je 1-0 kod Borussije golom Son Heung-Mina iz 18. minute utakmice.

Ovom pobjedom Bayer je došao na 37 bodova, četiri manje od Bayerna i čak šest više od trećeplasirane Borussije.

Bundesliga, 15. kolo:

• Werder - Bayern 0-7 (Lukimya ag 21, Van Buyten 27, Ribery 38, 82 Mandžukić 60, Müller 68, Götze 90)
  • Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 0-1 (Son Heung-Min 18)
  • Frankfurt - Hoffenheim 1-2 (Joselu 48 / Schipplock 46, Firmino 51)
  • Hamburger - Augsburg 0-1 (Bobadilla 18)
  • Mönchengladbach - Schalke 2-1 (Raffael 25, Kruse 45 (p) / Fargan 17 (p))
  • Stuttgart - Hannover 4-2 (Harnik 13, Ibišević 33, Traore 52, Rausch 84 / Sobiech 28, Sane 31)