Komentari 69

Bayern München je u petom uzastopnom polufinalu LP-a

7

Bayern je i 12. utakmicu u nizu ostao neporažen u gostima, a s 2-2 protiv Benfice prošao je u polufinale Lige prvaka petu sezonu u nizu. Usput je izbacio svoju mušteriju

Bayern je odigrao 2-2 u Lisabonu protiv Benfice i uz 1-0 s Allianz Arene prošao je u polufinale Lige prvaka. Bavarci su četvrti put u četiri međusobna susreta izbacili Benficu u europskim natjecanjima.

Bayern se pridružio Realu, Cityju i Atletico Madridu među četiri najbolje momčadi Europe, a to mu je peti uzastopni polufinale Lige prvaka.

Benfica je povela praktički iz prve prave šanse na utakmici. Bayernova obrana zaspala je u 27. minuti, nije se proslavio ni Manuel Neuer koji je izašao s gola nakon ubačaja Eliseua s lijeve strane.

Jimenez je stigao prije do lopte i glavom zabio za ludnicu na stadionu. Isti igrač koju minutu kasnije mogao je zabiti za 2-0, ali Neuer je obranio.

Vidal je zabio u prvoj utakmici, a nastavio je niz i u Portugalu. Sjajan volej, istina u praznu mrežu, ali i to se broji. Bayern je izjednačio pred kraj prvog dijela, a poveo početkom drugog. Nebeski visok skok Martineza koji glavom vraća u sredinu, a tamo je Thomas Müller koji uništava nade domaćim navijačima. Benfici su sad trebala tri gola...

Jedan su zabili. Talisca je 15 minuta prije kraja zabio za 2-2. Prije toga Martinez je kao zadnji igrač srušio Guedesa, domaći su tražili izravni crveni karton, no Björn Kuipers nije tako mislio. Benfica se otvorila, krenula je na sve ili ništa, ali ostalo je 2-2. Mogao je Bayern slaviti i uvjerljivije, ali i ovih 2-2 je sasvim dovoljno.