Komentari 178

Bayern razbio Arsenal, Rakitić se ozlijedio u slavlju Barcelone

4

Bavarci su lako savladali Wengerov Arsenal 5-1, a Barcelona je, predvođena Neymarom slavila na Camp Nou protiv BATE-a 3-0. Rakitić se ozlijedio u 20. minuti

Bayern je stroj. Tim riječima najlakše je opisati ovogodišnji Bayern Pepa Guardiole. Bavarci su uvjerljivo slavili protiv Arsenala na Allianz Areni 5-1, a u 45 minuta (od 10. do 55. minute) su Wengerovoj momčadi utrpali četiri komada. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 3-0 za Bayern što je tek drugi put u Arsenalovoj povijesti u Ligi prvaka da je gubio 3-0 na poluvremenu. Zadnji put to se dogodilo 2003. godine protiv Intera. Momčad Arsenea Wengera je posljednji put četiri gola primila 2012. godine od Milana. Neće Wengera milanski klubovi...

Glavni sudac utakmice bio je Talijan Gianluca Rocchi. U prvom poluvremenu, pri rezultatu 1-0 za Bayern, poništio je gol Arsenala iz sumnjive situacije. Mesut Ozil je zabio, a Rocchi je sudio igranje rukom. Nijemac je očigledno mislio da je sudac pogriješio, a kako prenose turski mediji, Ozil je Rocchiju, nakon burne reakcije, opsovao na turskom za što je zasluženo dobio žuti karton.

Pep Guardiola je u 55. minuti u igru uveo Nizozemca Arjena Robbena, koji je zabio iz svog prvog dodira nakon samo 37 sekundi provedenih na terenu.

Bayern je ovom pobjedom zasjeo na prvo mjesto skupine F s devet bodova, a drugi je Olympiakos, koji također ima devet bodova.

Barcelona lako bez ozlijeđenog Rakitića

Pobjeda Barcelone protiv BATE Borisova na Camp Nou ostavila je gorak okus za trenera Luisa Enriquea. Katalonci su slavili 3-0 golovima Neymara (dva gola) i Luisa Suareza, ali već u 20. minuti ostali su bez Ivana Rakitića. Raketa je travnjak morao napustiti nakon ozljede lista, a umjesto njega, u igru je ušao Munir El Haddadi. U Barceloni strahuju da bi mogao propustiti El Clasico, koji se igra 21. studenog u Madridu, a prema prvim izvještajima Raketa će pauzirati čak mjesec dana.

Barcelona je i bez Messija lako pobijedila BATE, koji je imao samo pet pokušaja u cijeloj utakmici. Brazilac Neymar zabija kao na traci. Ovo mu je već 15. gol za Barcelonu u Ligi prvaka čime je prestigao legendarnog Ronaldinha

Aktualni prvak Lige prvaka praktički je osigurao osminu finala. Nalazi se na prvom mjestu skupine E s deset bodova. Druga je Roma, koja ima pet manje.

Liga prvaka:

Grupa E

• AS Roma - Bayer Leverkusen 3-2 (Salah 2', Džeko 29', Pjanić 81'(p)/Mehmedi 46', Chicharito 52'
  • Barcelona - BATE Borisov 3-0 (Neymar 31' (p), Suarez 60', Neymar 83')

Grupa F

• Bayern - Arsenal 5-1 (Lewandowski 11', Muller 29', Alaba 44', Robben 55', Muller 89'/Giroud 69')
  • Olympiakos - Dinamo Zagreb 2-1 (Pardo 65', 90'/Hodžić 21')