Bayern se vratio pobjedama, a nastradali su Kovač i Wolfsburg

4

Nakon tri uzastopna remija u Bundesligi, Bayern je bio uvjerljiv u 19. kolu njemačkog prvenstva protiv Wolfsburga, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač. Josip Stanišić igrao je za Bavarce od 60. minute

Nogometaši Bayerna u gostima su pobijedili Wolfsburg 4-2, u posljednjem susretu 19. kola njemačke Bundeslige te su se vratili na vrh ljestvice.

Već nakon dvadeset minuta igre razigrani Bayern je imao ogromnih 3-0. Uvodna dva pogotka, vrlo lijepa, postigao je Kingsley Coman, od kojih treba izdvojiti drugi u 14. minuti kada je domaću mrežu naciljao volej udarcem. U 19. minuti već je bilo 3-0, a glavom je pogodio Thomas Muller.

Bundesliga - VfL Wolfsburg v Bayern Munich

Potom je Bayern primirio svoje napade, očito zadovoljen visokim vodstvom, dok je sve više do zraka dolazio domaćin, ali bez konkretne završnice. Na poluvrijeme je Wolfsburg ipak otišao s malom nadom u preokret jer je Kaminski, u 44. minuti, smanjio na 1-3.

Nova nada se za Wolfsburg, sastav kojeg vodi hrvatski trener Niko Kovač (51) pojavila u 54. minuti kada je igrač Bayerna Kimmich dobio prilično dvojbeni drugi žuti karton. Uz igrača više Wolfsburg je bio bolji u nastavku susreta, ali ne samo da nije došao do preokreta ili barem boda, već je utakmica odlučena u 73. minuti kada je Musiala zabio za 4-1. Do kraja je tek Svanberg smanjio na konačnih 2-4.

Golove možete pogledati klikom OVDJE.

Wolfsburg je time nastavio crni niz protiv Bayerna u Bundesligi. Bila je ovo 52. međusobna utakmica, a Wolfsburg ima samo četiri pobjede i sedam remija.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je odigrao posljednjih pola sata za Bayern koji se vratio na vrh ljestvice i ima bod više od Union Berlina te tri više od Borussije iz Dortmunda.

Bayern je pobijedio u prvenstvu nakon što je remizirao u tri prethodne utakmice. Po 1-1 je odigrao redom protiv Leipziga, Koelna i Eintrachta.