Bayernu samo jedan bod, HSV izgubio od Wolfsburga

1

HSV je domaćim porazom od Wolfsburga u 22. kolu Bundeslige propustio priliku za preuzimanje prvog mjesta, na kojem je ostala Hertha

HSV je u dosadašnjih 10 nastupa u Bundesligi na Nordbank Areni osvojio 28 od mogućih 30 bodova. No, Wolfsburg mu je nanio prvi domaći poraz ove sezone u prvenstvu. Zanimljivo da momčad Wolfsburga u prvih 10 utakmica na gostovanjima nije ostvarila niti jednu pobjedu, a sada je upisala drugu zaredom! Ukupno je to bila četvrta uzastopna pobjeda Wolfsburga, koji je već nakon 25 minuta utakmice vodio s 2-0 zahvaljujući golovima Brazilca Grafitea. Prvi je zabio u 12. minuti iz jedanaesterca, a drugi nakon kontranapada u 25. minuti, što mu je bio 12. prvenstveni pogodak ove sezone. Domaćin je vratio nadu u 73. minuti, kada je smanjio Peruanac Guerrero, ali je samo dvije minute kasnije sudbinu HSV-a zapečatio bosanski reprezentativac Edin Džeko. Wolfsburg je nizom pobjeda skočio na četvrto mjesto na ljestvici. Ivica Olić odigrao je kod domaćina svih 90 minuta, dok je Mladen Petrić ušao u igru u drugom poluvremenu. Obojica su imali dosta pokušaja, a Olić je najbolju priliku imao u 21. minuti, kada je iz teške situacije odlično pucao iz blizine u bliži kut, ali je Wolfsburgov vratar bio na mjestu. Werder i Bayern odigrali su u Bremenu 0-0. Domaćin je gotovo cijelu utakmicu igrao s igračem manje, budući da je Naldo već u 15. minuti dobio crveni karton, jer je kao zadnji čovjek obrane oborio Schweinsteigera na putu prema golu. Bayern nije uspio iskoristiti niti brojčanu prednost, te je nastavio loš niz u prvenstvu. Nakon dva uzastopna poraza, u ovoj utakmici su osvojili tek jedan bod. U zadnjih šest utakmica aktualni njemački prvak upisao je tek jednu pobjedu. Jurica Vranješ nije konkurirao za sastav Werdera. Stuttgart je proslavio gostujuću pobjedu protiv Karlsruhea s 2-0, zahvaljujući golovima Elsona u 50. i Khedire u 88. minuti. Dino Drpić odigrao je cijelu utakmicu za domaćina, te je u 55. minuti dobio žuti karton zbog grubog prekršaja.

HSV – WOLFSBURG 1-3 (Guerrero 73 / Grafite 12 – 11 m, 24, Džeko 75)
WERDER – BAYERN 0-0
KARLSRUHE – STUTTGART 0-2 (Elson 50, Khedira 88)