Beč i dalje neosvojiv: Medvjedi izgubili od Capitalsa sa 7-4

1

Hokejaši Medveščaka upisali su i četvrti uzastopni poraz na vrućem gostovanju kod Vienna Capitalsa. Medvjedi su pali već u prvoj trećini kad su gubili s visokih 4-0

Na krilima trijumfalne 9-0 pobjede nad Linzom u Ledenoj dvorani, Medveščak je pokušao iznenaditi Vienna Capitalse na gostujućem terenu. No, Medvjedi nisu uspjeli prirediti iznenađenje protiv momčadi koju ni u tri dosadašnja navrata u Beču nisu uspjeli dobiti. Capitalsi su slavili 7-4 u utakmici u kojoj je prva trećina bila presudna.

Nakon samo 12 minuta Medveščak je gubio 4-0, točnije svaki treći udarac Bečana završio je iza Kristanovih leđa. Niti Slovenac, najučinkovitiji golman lige s 94 posto nije uspio zadržati nalete Francoisa Fortiera koji je u tri minute zabio dva i asistirao za jedan gol.

Wacey Rabbit smanjio je u 17. minuti za 4-1, popularni Zec te Lovrenčić uspjeli su Medvjede približiti na najmanji zaostatak od 5-3 odnosno na 6-4 preko Sandrocka, dok je konačni rezultat postavio Pinter.
U petak Medveščak u Zagrebu dočekuje vodeći Klagenfurt u srazu 11. kola.