Komentari 25

Stoke stigao u Split: Jedan gol će nam biti dovoljan za prolaz

4

Igranje na stranom stadionu kao što je Poljud za nas neće biti jednostavno iskustvo, vjerujem da nam je i jedan gol dovoljan, rekao je Wilkinson uoči uzvrata s Hajdukom

Sve držimo u svojim rukama, najavio je desni branič Stoke Cityja Andy Wilkinson uzvratnu utakmicu 3. pretkola kvalifikacija Europa Lige protiv Hajduka u Splitu u izjavi za BBB Radio Stoke...

Engleski predstavnik, koji u nekom europskom natjecanju nastupa prvi puta u 37 godina, dobio je prvi dvoboj na Britanniji s 1-0. Ono najbitnije dogodilo se već u trećoj minuti utakmice, kada je Jonathan Walters nakon ubacivanja Matthewa Etheringtona pogodio glavom nebranjeni dio mreže splitskog vratara Danijela Subašića.

Igrači Stoke sletjeli su u zračnu luku Resnik u srijedu u popodnevnim satima. Igrači su se u dobrom raspoloženju smjestili u hotel Le Meridien Lav. Wilkinson je uvjeren da će jedan gol biti dovoljan.

- Voljeli bismo i na Poljudu zabiti barem jedan gol, ili dva. Ako zabijemo jedan, Hajduku trebaju tri za prolaz. Prema tome, vjerujem da nam je i jedan pogodak dovoljan za ukupno slavlje. Sve držimo u svojim rukama. Siguran sam da je pred nama veliko iskustvo – rekao je Wilkinson, te nastavio.

- Igranje na stranom stadionu kao što je Poljud za nas neće biti jednostavno iskustvo u jednoj natjecateljskoj utakmici. Morat ćemo pružiti svoj maksimum i odigrati onako kako smo igrali i u prvom dvoboju – dodao je 26-godišnji Wilkinson.