Komentari 29

Belupo ispratio goste iz Istre s tri gola, Osijek je dobio Zagreb

7

Osječani, koji su zaključili svoju europsku avanturu, u drugom kolu domaćeg prvenstva svladali su Zagreb 1-0. Slaven Belupo dobio je goste iz Istre s visokih 3-1

Drugo kolo HNL-a donio je još jedna uvjerljiv nastup Slaven Belupa i to protiv Istre Igora Pamića. Koprivničani su slavili 3-1 golovima Raka, Glavice i Delića. Križman je postigao počasni gol za Istru.

Osijek je uspio svladati Zagreb 1-0, golom Kvržića.

Slaven Belupo dobru formu pokazao je i protiv uvijek žilave Istre.

Koprivničani su poveli preko Raka u 22. minuti susreta.Na njegov udarac golman gostujuće momčadi nije najbolje reagiralo i Belupo se našao u prednosti. Samo pet minuta kasnije povećali su je golom Glavice.

Opet je Glavica zaprijetio u nastavku, tukao prema golu Istre. Još jedna loša reakcija golmana Prskala stavila je u šansu Delića. Na odbijen udarac Glavice kojeg golman Istre nije uspio zadržati natrčao je 24- godišnji veznjak Belupa i gurnuo loptu u mrežu za visokih 3-0.

Prije kraja susreta Istrani su uspjeli tek zabiti počasni pogodak. U 76. minuti Križman je iz drugog pokušaja uspio svladati Rodića.

Osijek, koji se oprostio od Erope, dočekao je u Gradskom vrtu Zagreb.Usprkos europskim naporima Osječani su uspjeli svladati goste iz metropole. Zabio je Kvržić u 36. minuti prvog poluvremena, nakon čega se Osijek stisnuo u obranu i spriječavao šanse Zagreba.