Benetton ispao: Ništa od Eurolige za Kusa i Nicevića

1

Talijanski Benetton pobijedio je u gostima kod francuskog Orleanaisea 82-80, no to nije bilo dovoljno da se plasiraju u Euroligu ove sezone

Košarkaši Benettona nisu se uspjeli plasirati u Euroligu. U uzvratnom dvoboju 2. kruga kvalifikacija talijanski klub je pobijedio francuskog viceprvaka Entente Orleanaise 82-80 u gostima, ali nije uspio nadoknaditi zaostatak iz prvog susreta. Podsjetimo, u prvoj je utakmici francuski klub bio bolji u Trevisu 82-73, tako da je Benettonu za prolaz u najjače klupsko košarkaško natjecanje trebala pobjeda s deset ili više koševa razlike. I zaista, u 34. minuti utakmice Benetton je imao prednost 71-58, minutu kasnije 73-60 nakon koša Sandra Nicevića, ali domaćini potom pogađaju tri trice u nizu i tako raspršuju snove gostiju. U redovima francuske momčadi najbolji su bili Austin Nichols i Adrien Moerman s 15 postignutih koševa, dok je u redovima Benettona najbolji bio Gary Neal s 29 koševa. Hrvatski reprezentativni centar Sandro Nicević odigrao je jako dobru utakmicu i okončao ju sa 16 koševa (dvice 6/9, trice 1/1, sl. bacanja 1/2), i sedam skokova za 24 minute na parketu, dok je Davor Kus proveo u igri tek jednu minutu i nije se upisao u strijelce. O posljednjem sudioniku Eurolige ove sezone odlučit će dvoboj Albe iz Berlina i atenskog Maroussija. Uzvratni dvoboj u Berlinu igra se u nedjelju 11. listopada, a Maroussi ima prednost iz prve utakmice od devet koševa razlike (79-70).