Benfica srušila Spartak Moskvu, Ferencvaroš dobio Slaviju Prag!

Benfica će, ukoliko potvrdi večerašnju pobjedu kod kuće, u playoffu najvjerojatnije igrati protiv PSV-a koji je slavio protiv Midtjyllanda 3-0, dok bolji iz ogleda Ferencvaroša i Slavije na Cluj ili Young Boyse

Nogometaši Benfice načinili su veliki korak prema plasmanu u završnu rundu kvalifikacija Lige prvaka nakon što su u prvom susretu 3. pretkola u Moskvi pobijedili Spartak sa 2-0.

Benfica, koja je prošle sezone osvojila treće mjesto u nacionalnom prvenstvu, je pobjedu osigurala golovima u drugom poluvremenu.

Za 1-0 je zabio Rafa Silva u 51. minuti, a na 2-0 je postavio Gilberto u 74. minuti.

Lisabon: Benfica i Dinamo u uzvratnoj utakmici osmine finala Europske lige

Uzvratni susret je 10. kolovoza u Lisabonu.

Pobjednik iz ovog para u play-offu će za ulazak u Ligu prvaka igrati protiv pobjednika susreta između PSV Eindhovena i Midtjyllanda. Prva utakmica igrana u Nizozemskoj je završila sa 3-0 za PSV.

Identičnim rezultatom Ferencvaroš je u Budimpešti pobijedio prašku Slaviju sa 2-0.

Golove za mađarski sastav zabili su Taras Kačaraba (44-ag) i Igor Kharatin (50-11m).

Roko Baturina nije nastupio za domaćine, dok je za goste Petar Musa igrao od 53. minute.

Champions League - Play-off - Second Leg - Ferencvaros v Molde

Uzvrat je 10. kolovoza u Pragu.

Pobjednik ovog susreta će u play-offu Lige prvaka igrati protiv boljeg iz ogleda Cluj - Young Boys. Prva utakmica je završila 1-1, a uzvrat je u Švicarskoj.