Komentari 13

Bielsa šokirao Pepa na Etihadu: S desetoricom uzeo sva tri boda!

Leeds je pobjedom skočio na deveto mjesto ljestvice sa 45 bodova, dok je City i dalje uvjerljivo vodeća momčad Premiershipa sa 74 boda, 14 više uz dvije utakmice više od drugog Manchester Uniteda

U prvoj utakmici subotnjeg programa 31. kola engleskog nogometnog prvenstva Leeds United je kao gost šokirao vodeći Manchester City svladavši ga sa 2-1 (1-0).

Dinamo uz City i PSG, jedan od pet klubova koji su još 'živi' u svim natjecanjima koje igraju!

Iako je City napadao od samoga starta, Leeds je iz svog prvog udarca prema vratima u 42. minuti poveo. Bamford je odlično ostavio loptu za udarac Dallasa koji je sa 20-ak metara pogodio sam donji desni kut nemoćnog Edersona, a lopta se od vratnice odbila u mrežu. No, i prije odlaska na odmor gosti su ostali s igračem manje jer je škotski reprezentativni branič i kapetan Leedsa Cooper isključen zbog brutalnog starta na Gabriela Jesusa.

Premier League - Manchester City v Leeds United

U nastavku se igralo isključivo na polovici koja pripada Leedsu, no City je uspio poravnati tek u 76. minuti kada je Ferran Torres pogodio sa 15-ak metara nakon dodavanja Bernarda Silve.

Guardiola se pobunio: Pa Uefa i Fifa ubijaju igrače, previše je!

Uslijedio je dodatni pritisak Cityja koji je tražio pobjednički pogodak, ali dogodilo se upravo suprotnu, u prvoj minuti sudačke nadoknade Dallas je pobjegao domaćim braničima, izbio sam pred Edersona i poslao loptu u mrežu za neočekivanu pobjedu Leedsa.

S ta tri boda Leeds je skočio na deveto mjesto ljestvice sa 45 bodova, dok je City i dalje uvjerljivo vodeći sa 74 boda, 14 više uz dvije utakmice više od drugog Manchester Uniteda.