Komentari 228

Bilić 'ubojica velikana': Srušio i Manchester City na Etihadu!

11

Nakon što je svladao Arsenal i Liverpool u gostima, danas je pao i lider prvenstva Manchester City. Na Etihadu je bilo 2-1 za West Ham koji je trenutno 2. na ljestvici

Slaven Bilić nastavlja s fantastičnim rezultatima u engleskom Premiershipu. Nakon što je svladao Arsenal i Liverpool u gostima, danas je pao i lider prvenstva Manchester City. Na Etihadu je bilo 2-1 za West Ham, a pobjeda ima i veću jačinu ako znamo da 'građani' do ove utakmice nisu izgubili niti jednu utakmicu u prvenstvu niti primili gol.

City je u Ligi prvaka u utorak izgubio nakon što je vodio protiv Juventusa i to je očito uzdrmalo igrače Manuela Pellegrinija. Bilićevi momci već u šestoj minuti imali su 1-0. Victor Moses potegnuo je s ruba šesnaesterca te niskom loptom pogodio tik uz desnu stativu za veliko slavlje gostiju. Asistirao mu je sjajni Payet koji od 14 golova 'čekićara' samo dvaput nije bio u akciji.

Dodatni šok za domaćine dogodio se u 32. minuti kada je Diafra Sakho nakon odbijene lopte po sredini gola zabio za 2-0!

Nadu za City vratio je Kevin de Bruyne koji je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena sjajno potegnuo s nekih 20 metara i pogodio tik uz lijevu stativu.

City je u nastavku krenuo silovito. Pokušavali su Yaya Toure u 50. minuti, Jesus Navas s nekih 12 metara u 65. minuti pa ponovno Yaya Toure četiri minute kasnije, ali sve su do kraja susreta izdržali 'čekićari' za koje je od 69. minute zaigrao i Nikica Jelavić. Imao je Jelavić i priliku za gol, no rezultat se do kraja nije mijenjao, a West Ham je postao prva momčad koja je u istoj sezoni slavila na spomenuta tri gostovanja.

Bilićeva momčad stigla je tako do svoje četvrte pobjede iz šest utakmica i ostaje prava žal za izgubljenim bodovima na domaćem terenu protiv Leicestera i Bournemoutha. 'Čekićari' su trenutno drugi na ljestvici s 12 bodova, koliko ima i Leicester, tri boda iza Manchester Cityja. Bilića u utorak čeka Liga kup kod Leicestera, a u subotu nastavlja Premiership domaćom utakmicom protiv Norwicha.