Komentari 146

Rujevica slavi! Čolak i Murić kaznili su škotski antinogomet

11

Nakon prvih 90 minuta Rijeka ima veliku šansu plasirati se u playoff Europske lige. Na Rujevici je s 2-0 svladala Aberdeen koji će to, s obzirom na prikazano, teško stići

Velika večer na Rujevici! Nogometaši Rijeke u prvoj su utakmici 3. pretkola Europske lige kao domaćini na Rujevici svladali škotski Aberdeen s 2-0 (0-0) i pred prolaskom su u playoff.

Hrvatski doprvak sjajno je odradio prvu utakmicu kvalifikacija stekao veliku prednost pred uzvrat. Bila je to i mala "osveta" Riječana jer je Aberdeen izbacio Rijeku iz Europe prije četiri godine,kada je na Kvarneru bilo čak 3-0 za Aberdeen, a u Škotskoj 2-2. U tvrdom dvoboju gotovo bez prilika Rijeka je iskoristila dvije neopreznosti Škota, koji su u Rijeku došli bez napadačkih ambicija.

U 82. prvi udarac

Susret je počeo očekivano tvrdo,uz puno pogrešaka, a prvu priliku je imala Rijeka kada je u 27. minuti šut Halilovića otišao malo iznad grede. U 30. minuti ogromna šansa za Rijeku nakon kornera kada je vratar Lewis obranio pokušaj Lepinjice, a na odbijenoj lopti je potpuno sam Župarić, no s tri metra ne pogađa prazna vrata.

U vrlo tvrdoj utakmici u 51. minuti Halilović je s 18 metara poslao loptu tik pored desne vratnice, a u 60. minuti sudac je svirao kazneni udarac nakon nepotrebnog potezanja Logana na Capanu. Napadač Rijeke Antonio Čolak precizan je s bijele-točke i Bišćanova momčad je došla do zaslužene prednosti. Dotad defenzivno orijentirani Škoti zaigrali su malo otvorenije, a tek u 82. minuti su uputili prvi udarac na vrata kada je Cosgrove pokušao s 25 metara iznenaditi Prskala. Dvije minute prije kraja Robert Murić je s 18 metara pogodio sami desni kut škotskih vrata za konačnih 2-0.

Uzvrat u Škotskoj je za tjedan dana, Rijeka će u slučaju plasmana u doigravanje Europa lige za suparnika imati pobjednika dvoboja ciparskog AEK Larnake i belgijskog Genta (1-1).