Bišćan nakon remija: I kad smo skoro zabili, dobijemo crveni! Na kraju smo morali čuvati bod

Dosta tvrdo i organizirano. Nije baš bilo previše ljepote, no moji momci su odigrali vrlo zrelo, karakterno, baš rezultatski. Nismo im dozvolili da nas ozbiljnije ugroze, rekao je izbornik Bišćan nakon remija protiv Austrije u 7. kolu kvalifikacija za EP

Jedna čvrsta i tvrda utakmica. Možda smo zaslužili tri boda s obzirom na crveni karton, no remi je najrealniji, rekao je Antonio Marin nakon što je Hrvatska U-21 remizirala protiv Austrije (0-0) u sedmom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Hrvatska U-21 pobijedila i Austriju VIDEO

Kao što je i prije susreta najavljivao izbornik Igor Bišćan, tako je bilo. Austrijska reprezentacija zbilja je kvalitetan sastav.
Kapetan je Romano Schmid, standardni prvotimac Werdera koji se s momčadi iz Bremena bori za ulazak u Bundesligu, a tu su i potentni veznjaci Patrick Wimmer, standardni veznjak njemačkog bundesligaša Arminije te Bernhard Zimmermann, standardni igrač austrijskog Wolfsbergera.

U napadu je Adamu, napadač Red Bulla iz Salzburga koji je za aktualnog prvaka Austrije ove sezone upisao 22 nastupa i postigao pet golova.

Hrvatska i Austrija igraju kvalifikacijsku utakmicu U-21 za EP 2023. godine

U prvom dijelu Austrijanci nisu dozvolili hrvatskim mladim reprezentativcima da se razmašu. Bili su vrlo agresivni u duelima, a išlo im je na ruku što je sudac Manfredas Lukjancukas dozvolio nešto čvršću igru. Jasno se vidjela Bišćanova ideja da sustavom 3-5-2 pokuša preko bokova probiti Austrijance, no oni su dobro držali pozicije i nisu dozvolili da im se ozbiljnije ugrozi gol.

Kakvo smo prvo poluvrijeme gledali najbolje govori podatak da su Bišćanovi izabranici samo jednom ugrozili austrijskog vratara Niklasa Hedla. Nakon ubacivanja Marina glavom je mlako pucao Josip Šutalo. I bio je to jedini udarac u prvom dijelu.

U drugom dijelu ništa se nije promijenilo. Ipak, Bišćanovi izabranici malo su živnuli. U 68. minuti najbolja prilika na susretu. Šimić je prenio loptu za Vuškovića koji se našao u protivničkom kaznenom prostoru, no njegov udarac u korner je odbio austrijski golman Hedl.

U 81. minuti Bišćanovi izabranici bili su blizu gola. Ante Palaversa s 15 metara opalio je kao iz topa i uzdrmao prečku. Minutu kasnije Hrvatska je ostala s desetoricom na terenu jer je Kačavenda zbog drugog žutog kartona morao prije vremena na tuširanje. I to zbog prigovora sucu. Na kraju je ostalo 0:0.

Tako su Bišćanovi izabranici ostali malo dužni varaždinskoj publici koja je u solidnom broju ispunila zapadnu tribinu stadiona Varteksa.

- Dosta tvrdo i organizirano. Nije baš bilo previše ljepote, no moji momci su odigrali vrlo zrelo, karakterno, baš rezultatski. Nismo im dozvolili da nas ozbiljnije ugroze. Kad se činilo da smo blizu gola, dogodio nam se taj crveni karton i na kraju smo morali čuvati rezultat iako nije baš najpopularniji. Ipak smo nešto dobili iz te utakmice - rekao je Igor Bišćan nakon susreta.

Hrvatska je tako i dalje na vrhu skupine bez poraza s 19 osvojenih bodova u sedam susreta. U idućem susretu u Varaždinu u utorak, 29. ožujka dolazi Finska u osmom kolu kvalifikacija.

- Mislim da su oni neopterećeni. Bit će sigurno otvoreniji za igru, a mi možda drugačije postavljeni. Ne smijemo se opustiti ni malo jer to je jedna pristojna momčad. No, dečki su dokazali da se mogu izvući kad stvari ne izgledaju najbajnije - zaključio je Bišćan.