Komentari 8

Bjelica efekt! Trabzon utrpao 5 komada i slavio treću zaredom

Bjeličina momčad demonstrirala je silu i stigla do četvrte pobjede u zadnjih pet utakmica. Trebalo je vremena da se igrači naviknu, no metode hrvatskog trenera daju instant rezultat

Nogometaši Trabzonspora s uvjerljivih 5-1 pobijedili su suparnike iz Alanyaspora. Na klupi turskog prvoligaša sjedi bivši trener Dinama i Osijeka Nenad Bjelica (51), koji je Trabzon preuzeo u travnju ove godine.

POGLEDAJTE VIDEO:

Nenad Bjelica u Trabzonsporu 00:59

Bjelica je novi angažman otvorio s dva poraza i trebalo je neko vrijeme da se igrači priviknu na njegov režim i zahtjeve. A kada je proradilo, uslijedila je odlična serija. U narednih pet utakmica, Bjelica je slavio četiri puta, a izgubio samo jednom.

Ključan trenutak na susretu protiv Alanyaspora dogodio se u 23. minuti kada je Aksoy kod gostiju zaradio izravni crveni karton. Prethodno je gostujuća momčad povela u 14. minuti preko Gunesa, no Bjeličin kolektiv u igru je vratio Trezeguet samo četiri minute kasnije.

Od crvenog kartona uslijedila je potpuna dominacija domaćina. Već do kraja prvog poluvremena bilo je visokih 4-1, a golove su redom postigli Marek Hamšik iz penala u 24. minuti, Bakasetas u 32 i Stryger Larsen u 35.

Konačnih 5-1 postavio je Bozok u 58. minuti.