Komentari 6

Borussia Dortmund nanijela Hoffenheimu 6. poraz u nizu

1

Borussia je jesenski dio lige okončala gostujućom pobjedom protiv Hoffenheima (3-1). Proljeće će dočekati na 3. mjestu s 12 bodova zaostatka za vodećim Bayernom

Iako je gostovanje u Sinsheimu prošlih godina Dortmunđanima predstavljalo popriličan problem (izgubili su tri od četiri puta), Hoffenheim je ove sezone na iznimno niskoj razini. Ovo mu je bio već šesti uzastopni poraz u Bundesligi i na proljeće ga čeka teška borba za izbjegavanje ispadanja.

Momčad Jürgena Kloppa je povela u 26. minuti genijalnim potezom 20-godišnjeg Marija Götzea koji je iskosa s lijeve strane desnom nogom sjajno pogodio bliži kut domaćeg vratara Koena Casteelsa.

Nespretnu reakciju gostujuće obrane i golmana Romana Weidenfellera iskoristio je u 35. minuti Sven Schipplock, donijevši domaćima izjednačenje. No, u nastavku je aktualni prvak postavio stvari na svoje mjesto. Najprije je u 58. minuti Marco Reus ubacio pred gol gdje je iz neposredne blizine loptu u praznu mrežu smjestio Kevin Großkreutz. Osam minuta kasnije Robert Lewandowski je lijepim udarcem lijevom nogom pogodio suprotni Casteelsov kut. Poljaku je to deseti prvenstveni pogodak ove sezone i 20. u kalendarskoj godini. U ovoj potonjoj kategoriji od njega je bolji samo Bayerov Stefan Kießling koji je u 2012. postigao 25 pogodaka.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Borussiju od 74. minute.