Komentari 99

Borussia u spektaklu srušila Napoli, blizu je osmini finala

9

Borussia je u Dortmundu svladala Napoli 3-1 te joj za prolaz treba pobjeda nad Marseilleom u zadnjem kolu. Talijanima pak treba visoka pobjeda nad Arsenalom

Nitko nije siguran u ovoj grupi. Označena je kao najteža u natjecanju, a mi se moramo pobrinuti da pobijedimo sljedeće dvije utakmice, rekao je Jürgen Klopp uoči ključne utakmice s Napolijem u 5. kolu Lige prvaka jer kiks bi Borussiji Dortmund uskratio plasman u osminu finala.

No europski viceprvak pokazao je da je najbolji kad je najteže te je uspješno riješio pretposljednju prepreku ka prolazu dalje svladavši Napoli 3-1 na Westfalenu

Nakon slabih nastupa i tri uzastopnih poraza u svim natjecanjima, što je kulminiralo porazom od Bayerna proteklog vikenda, Borussia se izdigla iz krize te je u atraktivnoj i prilikama bogatoj utakmici udaljila izravnog konkurenta od nastavka natjecanja.

'Žuto-crni' revanširali su se sličnim rezultatom za 2-0 poraz na San Paolu, a za to su se pobrinuli Reus, Blaszczykowski i Aubameyang.

Već u 10. minuti Kloppova momčad stigla je u vodstvo zabivši preko Marca Reusa iz penala, kojeg je skrivio Fernandez nad Lewandowskim. Domaćin je mogao povisiti, ali Lewandowski i Reus od 14. do 18. minute nisu uspjeli matirati Reinu.

Promašaje je umalo na drugoj strani kaznio Callejon, ali je iskosa pogodio stativu. Do kraja poluvremena od većeg zaostatka za Borussijom, Napoli je spasio sjajni Pepe Reina skinuvši šuteve Mkhitaryana i Lewandowskog.

U nastavku su Dortmunđani krenuli po drugi gol, ali u 59. minuti umalo je Napoli izjednačio, no Higuainu je stopostotnu priliku skinuo Weidenfeller. Taj promašaj njemačka momčad kaznila je ekspresno u sljedećem napadu. Reus se probio po lijevoj strani i sjajno asistirao Jakubu Blaszczykowskom, koji zabija Reini kroz noge za 2-0 Borussije.

Napoli se vraća u 71. minuti golom Insignea za 2-1, a Pierre-Emerick Aubameyang je tri minute kasnije mogao zabiti treći gol domaćina, no čisti 'zicer' skinuo mu je Reina. Srećom, po viceprvaka Europe, već u 78. minuti Aubameyang se iskupio za promašaj te je postavio konačnih 3-1.

U posljednjem kolu Borussiji je za prolaz dovoljna pobjeda u gostima kod posljednjeplasiranog Marseillea, koji nema ni boda, a Napoliju bi bila potrebna domaća pobjeda nad Arsenalom veća od dva gola razlike s obzirom da su 'topnici' u prvoj utakmici slavili 2-0.

Momčadi Arsenea Wengera nakon večerašnje 2-0 pobjede nad Francuzima (dva gola Wilsherea), potreban je samo bod u posljednjoj utakmici.

Liga prvaka, skupina F:

• Borussia D. - Napoli 3-1 (Reus (p) 10', Blaszczykowski 60', Aubameyang 78'/Insigne 71')
  • Arsenal - Marseille 2-0 (Wilshere 1', 65')
  • Ljestvica: 1. Arsenal 12, 2. Borussia D. 9, 3. Napoli 9, 4. Marseille 0