Komentari 211

Boysi se oglasili uoči AEK-a: Bol i ljutnju želimo kanalizirati kroz 90 minuta podrške našem klubu

Sjever se trenutno nalazi u jednom od najtežih trenutaka u svojoj povijesti I želimo pozvati sve navijače Dinama sa svih tribina na zajedništvo i solidarnost koja nas je mnogo puta izvlačila iz teških situacija, objavili su Boysi

Jedan Hrvat, Albanac i trojica Grka glavni su osumnjičeni za ubojstvo navijača Michalisa Katsourisa koji je nastradao u prošlotjednoj masovnoj tučnjavi ispred stadiona AEK-a, no sud u Ateni odredio je istražni zatvor za svih 97 uhićenih navijača Dinama

videovijesti Zagreb kao utvrda: Ovo je utakmica visokog rizika, postoji i opasnost od napada dronom 01:21

Istražitelji su pronašli nož kojim je navodno počinjeno ubojstvo i DNA analiza uskoro bi trebala otkriti tko je ubojica, ali pitanje je hoće li i kada uhićeni navijači biti pušteni na slobodu. Za to vrijeme započelo je njihovo prebacivanje u zatvore diljem Grčke.

Prva skupina uhićenih navijača dovedena pred istražitelje na sud u Ateni

Njihove obitelji izrazile su zabrinutost uvjetima te pravnim i zatvorskim sustavom koji je dočekao uhićene Hrvate, a navijačke skupine diljem Hrvatske, uključujući Torcidu, poslale su im poruku podrške. Dinamo u utorak od 20 sati na Maksimiru igra protiv AEK-a prvu utakmicu trećeg pretkola Lige prvaka, a Bad Blue Boysi su poslali priopćenje.

Prenosimo ga u cijelosti:

S obzirom na svima poznate okolnosti, odlučili smo odgoditi planiranu rođendansku koreografiju na sutrašnjoj utakmici dok se naša braća ne vrate.

Sjever se trenutno nalazi u jednom od najtežih trenutaka u svojoj povijesti I želimo pozvati sve navijače Dinama sa svih tribina na zajedništvo i solidarnost koja nas je mnogo puta izvlačila iz teških situacija i vodila u najveće pobjede.

Znamo svi koliko je ova utakmica važna za naš klub I želja nam je kanalizirati bol, ljutnju i frustracije koje osjećamo u 90 minuta podrške našem klubu I igračima kako bi ostvarili pobjedu na terenu. Mi kao navijači moramo napraviti sve kako klub ne bi ispaštao zbog ove situacije!

U okolici stadiona, kao i na samoj utakmici, u našim plavim kutijama skupljat će se donacije za pomoć našoj zatvorenoj braći