Brazilski wunderkind uspio što nitko nije od 1916. godine

Palmeiras je u 34. kolu brazilskog prvenstva u gostima pobijedio Athletico Paranaense 3-1 i uskoro bi i matematički mogao potvrditi naslov prvaka. Palmeiras je gubio na poluvremenu pa u drugom uveo wunderkinda Endricka (16) i sve se ekspresno okrenulo.

POGLEDAJTE VIDEO: Neymar u PSG-u

Neymar 02:45

Domaćin je poveo u 31. minuti golom Matheusa Felipea. Endrick je u 46. zamijenio Danila. U 60. je poravnao Gustavo Scarpa, a u akciji je sudjelovao i Endrick. Igrač Athletica Tomas Cuello pocrvenio je minutu kasnije.

U 71. minuti zabio je Endrick na asistenciju Ronyja. Poentirao je glavom iz neposredne blizine. Točku na "i" stavio je Gustavo Gomez u 76.

Brasileiro Championship - Athletico Paranaense v Palmeiras

Endricku je to bio prvi profesionalni gol u petom nastupu za Palmeiras, a sa 16 godina i tri mjeseca postao je najmlađi strijelac slavnoga kluba od 1916. godine.

Endrickov je uzor Norvežanin Erling Braut Haaland, ubojiti napadač Manchester Cityja. Nakon utakmice mnogi su ga navijači tražili zajedničku fotografiju, a baš nikoga nije odbio.

Brazilski mediji javljaju da je PSG spreman dati 30 milijuna eura za Endricka. PSG se već dugo raspituje o mladom ofenzivcu. Endrick u Europu može stići tek kad bude punoljetan, a to će biti u srpnju 2024. godine.

U ugovoru ima izlaznu klauzulu od 60 milijuna eura. Želi ga i Real Madrid.