Komentari 32

Brodiću za gol u Dinamu treba sat vremena! Najbolji je u ligi

Čudesni Brodić ove sezone u HNL-u je odigrao 19 utakmica i zabio 11 golova. Sedam je zabio u prvom dijelu sezone kao igrač Varaždina, a četiri za zagrebački klub

Zadovoljan sam golovima, ali igrom nisam, to mi je vjerojatno bila najlošija utakmica ove sezone. Dogodi se... Ali bio sam koncentriran u završnici, nakon lijepih asistencija Petkovića, i nagradilo me.

POGLEDAJTE SAŽETAK: Dinamo - Istra 1961

Sažetak GNK Dinamo Zagreb vs NK Istra 1961 4:1 01:37

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

Riječi su to Frana Brodića (27), skromnog i poniznog dečka, ali i ubojitog strijelca, nakon dva gola u pobjedi Dinama nad Istrom 1961 4-1. Čudesni Brodić ove sezone u HNL-u je odigrao 19 utakmica i zabio 11 golova. Sedam je zabio u prvom dijelu sezone kao igrač Varaždina, a četiri za zagrebački klub. Samo je Osijekov Ramon Mierez zabio više golova (12).

Brodićev bi učinak bio možda i bolji da u prvom dijelu sezone šest utakmica nije propustio zbog ozljede. Za gol mu u HNL-u ove sezone treba 105 minuta i po tome je najbolji u ligi ako računamo igrače s više od 50 posto odigranih minuta.

Josip Drmić u osam utakmica (271 minuta) zabio je tri gola... Za gol mu treba 90 minuta. Ugovor s Dinamom ima do ljeta, ali nema ga na mapi, prešao je u slikare...

U Dinamu Brodić ima nestvarne brojke. Četiri je gola za "modre" u prvenstvu zabio u sedam utakmica (u svega 235 minuta). Priču možemo proširiti i na sva natjecanja, odnosno dodati izračunu Kup (Brodić nije bio prijavljen za Europu). U Kupu je za Dinamo odigrao dvije utakmice (97 minuta) i zabio jedan gol. Što znači da zabija svake 61,2 minute.