Komentari 3

Brončani hrvač: Konačno je bio i taj dan. Medalja je za sve nas

Filip Šačić osvojio je broncu na Europskom prvenstvu u Zagrebu. Nakon tri peta mjesta na EP-ima i SP-ima, hrvatski hrvač konačno je uzeo toliko željeno odličje

Hrvatski hrvački reprezentativac Filip Šačić osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 82 kg grčko-rimskim načinom na Europskom prvenstvu u Zagrebu.

Šačić, 28-godišnji član HK "Sesvetski Kraljevec", pobijedio je za broncu Moldavca Mihaila Bradua s 5-4.

Zagreb: Filip Sačić osvojio brončanu medalju na EP u hrvanju u kategoriji do 82 kilograma

- Poštovanje svima, moje ime je Filip Šačić i osvojio sam brončanu medalju na Europskom prvenstvu. Imam već tri peta mjesta sa Europskih i Svjetskih prvenstava. Jednostavno, danas je bio taj dan. Božja pomoć, pomoć publike, pomoć svih vas koji su tu u reprezentaciji. Moje žene, djeteta, obitelji i svih iz kluba. Hvala im svima na pomoći. Ovo je medalja za sve nas - rekao je nakon sjajnog uspjeha hrvatski hrvač.

Zagreb: Naš Filip Sačić osvojio broncu na Europskom prvenstvu u hrvanju

Bradu je vodio s 4-0 do same završnice i činilo se da je poraz neminovan. No, desetak sekundi prije kraja Sačić je napravio čudesan preokret, te s dva "podizanja" skupio pet bodova i pobijedio na oduševljenje navijača u zagrebačkoj Areni.

Jedini je Hrvat koji je stigao do borbe za medalju na Europskom prvenstvu.