Komentari 25

Brozović: U Dinamu ne pucam slobodnjake zbog Sammira...

1

Marcelo Brozović zabio je Švicarskoj sjajan gol iz jedinog slobodnog udarca na utakmici. Zabio je i Lihtenštajnu, također iz jedinog slobodnjaka koji je pucao...

Zašto ne pucam slobodne udarce u Dinamu? Pa izvodi ih Sammir, rekao je hrvatski U-21 reprezentativac Marcelo Brozović nakon dva gola Švicarskoj u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

Dinamov veznjak igra sjajno za reprezentaciju. Već je zabio šest golova za Hrvatsku u ovom kvalifikacijskom ciklusu, za “modre” je ove sezone zabio samo jedanput...

- U reprezentaciji igram polušpicu, ponekad i špicu. Bliže sam golu i češće ulazim u završnicu, pa više i zabijam - rekao je Brozović i nastavio:

- U Dinamu igram zadnjeg veznog, dalje sam od gola. Ta mi pozicija više odgovara. Češće sam u kontaktu s loptom, mogu razigravati suigrače.

Na istoj poziciji nekoć je igrao i sadašnji U-21 izbornik Niko Kovač, koji mu je puno pomogao.

- Naravno da me savjetuje. Vrlo je pedantan izbornik. Prije utakmice nam sve ‘nacrta’. Svima govori gdje trebaju stajati, kako se kretati - objasnio je.

U Švicarskoj je odigrao najbolju utakmicu karijere, a ove sezone “eksplodirao” je nakon odlaska Krune Jurčića. Gol Austriji u Beču bio mu je najdraži u karijeri, do Švicarske.

- Želio sam prebaciti loptu preko živog zida i ušla je - skroman je Brozović.

U kvalifikacijama imamo stopostotan učinak, ali EP u Češkoj još je daleko. No Brozović je uvjeren:

- Imamo odlične šanse, mi smo među tri najbolje U-21 momčadi u Europi.

Izbornik Kovač dobio je najbolji dar za rođendan.

- Proslavili smo pobjedu i rođendan uz čašu šampanjca. Svi su dečki bili sjajni - rekao je Niko, koji je sve igrače na rastanku upozoravao i uz osmijeh im “naredio”.

- Dečki, samo radite, treba raditi. Samo Arbeit - ponavljao je Kovač.

Brozović je s dva gola srušio Švicarce: Hrvatska blizu Eura!