Komentari 51

Dominacija pa raspad Cedevite: Budućnost u 1. finalu ABA lige

1

Košarkaši Cedevite izgubili su u odlučujućoj utakmici polufinala doigravanja ABA lige od Budućnosti u Podgorici 72-57 nakon katastrofalne posljednje četvrtine. Crnogorci idu u finale

Košarkaši Cedevite oprostili su se od ABA lige porazom u trećoj, odlučujućoj utakmici polufinala u Podgorici od Budućnosti 72-57 (11-17, 17-15, 17-14, 27-11).

Budućnost je slavila s 2-1 u pobjedama i u finalu čeka boljega iz dvoboja Zvezda - Mornar Bar (1-1). Budćnost je po prvi puta u povijesti izborila finale regionalne ABA lige, a do pobjede u uzavrelom ozračju dvorane u Podgorici došla je preokretom u završnici, nakon što je zagrebački sastav vodio veći dio susreta, najviše s deset koševa prednosti.

U 23. minuti susreta Cedevita je vodila s 37-30, a potom je crnogorski sastav u sljedećih 12 minuta napravio seriju od čak 29-11 i poveo 59-48 pet minuta prije kraja. Zadnju četvrtinu je Cedevita izgubila s ogromnih 11-27.

Kod domaćina su najviše koševa postigli Popović (14), Ivanović (13) i Landry (11), dok je kod Cedevite jedino Roko Leni Ukić (12) bio iznad deset postignutih koševa.