Komentari 2

Bundesliga, 26. kolo: Sa 3 nova boda Schalke na vrhu

1

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta na mjestu središnjega veznog igrača. Sudjelovao je ključnim proigravanjima kod oba gola domaćeg Schalkea

Najmanje do nedjelje nogometaši Schalkea bit će vodeća momčad Bundeslige sa bodom više od Bayerna. Izborili su tu čast domaćom 2-1 pobjedom nad Stuttgartom u prvoj utakmici 26. prvenstvenog kola. Sve se odigralo u deset uvodnih minuta drugog poluvremena. Čim se krenulo s centra Brazilac Edu zabio je svoj prvi ovosezonski gol za sastav iz Gelsenkirchena, i to nakon što se lopta sretno odbila na njegovu nogu. U začetku akcije koja je dovela do gola sudjelovao je Ivan Rakitić. Samo četiri je minute kasnije na ubacivanje Zdravka Kuzmanovića izjednačio njemački reprezentativac u redovima gostiju Serdar Tasci zabivši glavom pored Heika Westermanna. Konačno, u 55. minuti, hrvatski je reprezentativac u redovima Schalkea izveo u pravi trenutak slobodan udarac. Gosti su namještali zaleđe i teško pogriješili s obzirom da im je iz drugog plana iza leđa pravodobno utrčao Westermann te potom, namjestivši se, asistirao Kuranyiju za njegov 14. bundesligaški pogodak sezone, kojim se izjednačio s Kiesslingom na ljestvici najboljih strijelaca. Rakitić je odigrao svih devedeset minuta na mjestu središnjega veznog igrača. Bio je vrlo aktivan i napadački i obrambeno, igrao jednostavno i konkretno. Konačno, sudjelovao je ključnim proigravanjima kod oba gola domaćih.