Bundesliga: Leverkusen do tri boda u 11 prvih minuta

1

Od druge do 11. minute nogometaši Bayera na svom su stadionu u Leverkusenu zabili Eintrachtu tri gola za 3-0 vodstvo. Do kraja su zabili jedan

Prvi dvoboj 12. kola Bundeslige završio je 4-0 pobjedom domaćih, te će sastav Juppa Heynckesa ostati jedina neporažena (7 pobjeda, 5 remija) i vodeća bundesligaška momčad nakon 12. kola. Na asistenciju Švicarca Barnette najbolji bundesligaški strijelac Stefan Kiessling doveo je domaće u vodstvo u drugoj minuti svojim osmim ovosezonskim pogotkom. Samo četiri minute kasnije Barnetta je ponovno, ovaj put iz kornera, asistirao Reinartzu za njegov prvi bundesligaški pogodak, da bi mladi i talentirani Toni Kroos, 19-godišnjak koji je u Leverkusenu na posudbi iz Bayerna, krasnim plasiranim udarcem u 11. minuti povisio na 3-0 nakon što je akciju lijepim prodorom započeo Kiessling. Konačan je rezultat postavio Lars Bender. I njemu je to bio prvi bundesligaški pogodak. U gostujućem je sastavu reprezentativni veznjak Bosne i Hercegovine Zlatan Bajramović odigrao cijelu utakmicu. Zaradio je žuti karton.