Komentari 4

Bundesliga: Petrić sjajnim udarcem zabio Lehmannu

1

U derbi utakmici 5. kola Bundeslige nogometaši Hamburga su rezultatom 3-1 pobijedili Stuttgart na domaćem terenu, te došli na prvo mjesto

Hamburg je došao do četvrte pobjede u sezoni, uz jedan neodlučeni rezultat koji ima, a novu sjajnu igru je prezentirao protiv Stuttgarta. Mreža Jensa Lehmanna bila je u stalnoj opasnosti tijekom 90 minuta. Fantastičan gol je postigao hrvatski nogometaš Mladen Petrić, prvi na utakmici u 30. minuti. Akcija je krenula od njega, sa sredine terena. Nakon duplog pasa s Elijom, Petrić je došao na dvadesetak metara od Lehmannovih vratiju, te je raspalio lijevom nogom. Lopta je u lijepom luku odsjela pod prečkom gostujućih vratiju. Bio je ovo drugi bundesligaški gol Petrića ove sezone. Iz daljine je Lehmanna "probušio" i Elia u 58. minuti, a malu nadu je gostima donio Pavel Pogrebnjak, pojačanje iz Zenita smanjenjem vodstva u 62. minuti. No, Hamburg je izgledao dominantnije na terenu, pa je kruna svega bio posljednji gol na utakmici, onaj Brazilca Ze Roberta (njegov drugi pogodak u sezoni).