Bundesligaški golovi: Zabili Mladen Petrić i Srđan Lakić

1

HSV je poražen kod posljednjeplasirane momčadi lige koju je donedavno vodio Zvonimir Soldo, iako je Petrić zabio. Lakić je bio precizan za 3-0 u 87. minuti

Dvojica su hrvatskih nogometaša postigla po gol u subotnjem dijelu programa desetog kola njemačkog prvenstva. Riječ je o Mladenu Petriću i Srđanu Lakiću...

Razlika je u tome što Petrićev drugi ovosezonski gol, a zabio ga je glavom iz blizine Miri Varvodiću za 1-1 protiv Kölna, nije donio mnogo toga dobroga gostujućim hamburškim nogometašima. Naime, HSV je poražen kod posljednjeplasirane momčadi lige koju je donedavno vodio Zvonimir Soldo. Hrvatski je trener ignorantski bio raspoložen spram slovenskog napadača Milivoja Novakoviča, a baš je on bio najzaslužniji za tek drugu pobjedu Kölna u ovosezonskom prvenstvu. Zabio je Slovenac sva tri gola u 3-2 slavlju nakon što je donio uvodno vodstvo svojoj momčadi, a potom sam okrenuo zaostatak 1-2. Mato Jajalo odigrao je posljednjih pet minuta za Köln i zaradio žuti karton.

Više je razloga za zadovoljstvo imao Srđan Lakić. Gol je postigao sam suočen s vratarom Heimerothom, a precizan je bio u 87. minuti kada je i postavio konačnih 3-0 za svoj Kaiserslautern protiv Borussije iz Mönchengladbacha. Prva je ovo pobjeda prošlosezonskog drugoligaša nakon sedam uzastopnih prvenstvenih utakmica bez slavlja, te šesti gol hrvatskog napadača u dosadašnjem dijelu sezone čiji je četvrti strijelac. Započeto je slavlje prekrasnim udarcem Tifferta u rašlje s nekih 25 metara.

Spomenimo i pobjedu Wolfsburga protiv Stuttgarta. Kapetan Edin Džeko glavom je povisio rezultat u 76. minuti utakmice, napustivši travnjak četiri minute potom. Mario Mandžukić zamijenio je Grafitea u 66.

Werder je u Bremenu poražen od Nürnberga 3-2. Za gostujuću momčad je kod sva tri gola u akciji sudjelovao Schieber, a gol za 3-1, drugi Gündoganov, stigao je u 73. minuti iz akcije u kojoj je prvo pogođena prečka, pa greda.