Komentari 21

Cedevita sjajno startala u 2. krugu: Slavila kod Zaragoze

2

Drugi krug Eurokupa Cedevita je otvorila važnom pobjedom kod Zaragoze 67-75 najavivši borbu za sljedeći krug natjecanja. Najefikasniji bio je Ray sa 17 koševa

Košarkaši Cedevite nisu mogli zamisliti bolji početak 2014. godine u Europi nakon što su drugi krug Eurokupa otvorili važnom gostujućom pobjedom.

Momčad Jasmina Repeše napravila je velik posao slavivši kod španjolske Zaragoze 67-75 i najavivši tako ozbiljnu borbu za sljedeću fazu natjecanja.

O snazi Cedevite govori da pobjeda gotovo ni u jednom trenutku nije dolazila u znak pitanja, a posljednje vodstvo Španjolci su imali u osmoj minuti pri 15-13. Od tog trenutka gosti su okrenuli te na prvi kratki odmor otišli su prednošću od šest koševa da bi do poluvremena prednost narasla na visokih 11 razlike (33-44), iako je Rudežova trica približila Zaragozu na -2 u jednom trenutku druge četvrtine.

U trećoj dionici Zaragoza je uspjela smanjiti, ali Cedevita nije dopustila preokret te je rutinski sačuvala prednost do kraja utakmice.

Do prve pobjede u skupini Zagrepčane je predvodio Ray sa 17 koševa (trica 3/4), Nurkić sa 14 koševa te Babić s 13 koševa. Cedevita je imala jako dobar šut za tri pogodivši 10 od 20 trica, dok je Zaragoza imala slabih 26 posto.

Sljedeću utakmicu Cedevita igra kod kuće protiv Acinog Lietuvos Rytasa 15. siječnja.