Komentari 5

Cedevita sjajnom igrom dobila Bilbao Basket u svojoj dvorani

5

Košarkaši Cedevite sjajnom su igrom slavili protiv jakog Bilbao Basketa u šestom kolu Eurokupa. Zagrebačka momčad je na svom parketu dobila rezultatom 89-79

Dobro smo odigrali. Ovo nam je bila možda i najbolja napadačka utakmica ove sezone jer smo bili disciplinirani, rekao je Jasmin Repeša nakon pobjede Cedevite protiv Bilbaa 89-79, četvrte u šest kola Eurokupa.

Baskijski klub, koji je lani igrao finale ovog natjecanja, držao se u prvom poluvremenu. Cedevita je povela 11-2, ali je španjolski reprezentativac German Gabriel pogodio četiri trice, od čega jednu uz dodatno bacanje, te vratio goste u igru. Međutim, u nastavku Baski više nisu mogli parirati Cedevitinoj rastrčanosti i energiji. Naposljetku su Zagrepčani slavili 10 razlike, pet više nego što su izgubili u 1. kolu u Bilbau, te si osigurali prednost u slučaju kruga nakon deset kola.

- U prvom poluvremenu obrana je biti mogla biti bolja, pogotovo u tranziciji, jer smo igrali protiv momčadi koja je u prosjeku deset godina starija od nas - rekao je Repeša, koji je siguran da je ovom pobjedom Cedevita izborila drugi krug.

- Uz sve domaće pobjede do kraja sigurno prolazimo, ali treba bit oprezan u idućem kolu protiv Charleroija, kojeg su svi konkurenti dobili - upozorio je Repeša.

Nakon nekoliko tjedana stanke vratio se kapetan Marino Baždarić, ali je za osam i pol minuta igre ostao bez koša. Svi ostali bili su vrlo ujednačeni. Nolan Smith bio je najefikasniji s 13 koševa, a preostalih osam igrača koji su igrali ubacili su između osam i 11 poena. Goste je predvodio German sa 17, Bertans je zabio 16, a dvojica Hrvata nisu se proslavila - Fran Pilepić ubacio je jedan, a Zoran Vrkić dva poena.