Cesc Fabregas s dva gola torpedirao Middlesbrough

1

Kapetan Arsenala sa svoja je dva gola još malo pogurnuo Middlesbrough prema drugoj ligi. Arsenal se učvrstio na 4., a gosti na 18. mjestu

Arsenal je lagano došao do sva tri boda protiv Middlesbrougha u 34. kolu engleskog nogometnog prvenstva. Slavili su “topnici” na Emiratesu 2-0, a oba gola zabio je kapetan momčadi Cesc Fabregas. Po jedan gol u svakom poluvremenu bili su dovoljni za 18. ovosezonsku pobjedu momčadi Arsena Wengera. Prvi je Fabregas zabio u 26. minuti u desni donji kut nakon proigravanja Andreja Aršavina iz sredine kaznenog prostora, dok je drugi zabio nakon sjajnog proigravanja Emmanuela Ebouea u prostor u 67. minuti, predriblavši vratara Brada Jonesa i pogodviši potom praznu mrežu. Bili su to njegov drugi i treći prvenstveni pogodak ove sezone, a Arsenalu je to bila 20. uzastopna premierligaška utakmica u kojoj nije poražen. Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva nije bio niti na klupi Arsenalove momčadi.
Nogometaši Blackburna upisali su važna tri boda u borbi za opstanak u 34. kolu engleskog Premiershipa savladavši Wigan na domaćem travnjaku 2-0. Strijelci za devetu pobjedu Roversa ove sezone, kojom su prekinuli negativan niz od dva uzastopna poraza, bili su Benedict McCarthy i Ryan Nelsen. Blackburn je pobjedom skočio na 15. mjesto na ljestvici prestigavši Sunderland, te se četiri kola prije kraja prvenstva nalazi šest bodova iznad zone ispadanja. Wigan je zadržao 11. poziciju, a ovo mu je treći uzastopni i 14. ukupno poraz ove sezone.