Komentari 2

Chambery novim trijumfom došao na prag četvrtfinala

1

Francuska momčad pobjedila je Rhein-Neckar Löwen 25-23 na svom terenu i sada uvjerljivo vodi u Zagrebovoj skupini. Presudio je Jure Natek

Nevjerojatan tempo, impresivno brz rukomet ponudili su Chambery i Rhein-Neckar Löwen u drugom kolu druge faze. Francuzi briljiraju, nakon pobjede u Zagrebu srušili su i drugu veliku prepreku na putu prema četvrtfinalu. Sada su s osam bodova uvjerljivo na vrhu, Nijemci iz četiri utakmice imaju četiri boda, Zagreb na kontu ima dva boda iz tri utakmice, dok je Celje bez bodova...
U Ledenoj je stvari u svoje ruke uzeo Daniel Narcisse, a to su Nijemci sigurno gledali. Uspjeli su ga zaustaviti, svesti ga na samo prosječan napadački učinak. Ono u čemu zagrebaši nisu uspjeli. No nisu mogli Nijemci ni unatoč tome izbjeći poraz. Glavni krivac ovoga je puta slovenski ljevoruki šuter Jure Natek.
Tijekom drugog poluvremena niti jedna momčad nije se uspjela odvojiti na više od dva gola razlike, koliko je Chambery imao nekoliko puta. Golmani su imali solidnu večer, i Fritz i Robin, jurnjava po terenu donijela je i puno grešaka. A onda se, u posljednjih sedam-osam minuta, probudio Natek. Što god je 'potegnuo' u završnici odsjelo je iza Fritzovih leđa. Zabio je tri gola iz tri teška šuta kada se lomio rezultat, pa dodao i potez odluke. S poda je gađao visoko i zabio i četvrti put iz posljednja četiri šuta. Manje od 50 sekundi prije kraja Chambery je tim golom poveo 24-23 i Nijemci su morali žuriti. Probao je Poljak Jurašik, ali Robin je i to ulovio, nakon čega je priča bila gotova.
Najefikasniji igrač utakmice bio je Rhein Neckarov Jan Filip s deset golova, dok su kod domaćina po četiri zabili Daniel Narcisse, Jure Natek i Guillaume Joli.