Komentari 64

Chelsea na Stamford Bridgeu srušio dosad neporaženi City!

7

U posljednjoj utakmici 15. kola Premiershipa Chelsea je pobijedio Manchester City 2-1. Gosti su poveli preko Balotellija. Meireles i Lampard donose Chelseaju bodove

Igrala se 2. minuta, a Mario Balotelli već je zauzeo svoj pomalo arogantan stav pred navijačima Chelseaja. Slavio je Balotelli gol kojim je City na Stamford Bridgeu poveo 1-0. Bio je to osmi Balotellijev gol u posljednjih 10 utakmica. Chelsea je na svom terenu posljednji put primio gol u prve dvije minute 2004. godine. Tada je James Beattie bio strijelac za Southampton.

City je na gostovanje u London stigao s dva boda više od Manchester Uniteda, ali i utakmicom manje. Bila je ovo prilika da se odlijepe "crvenim vragovima", ali pitalo se nešto i igrače Chelseaja i menadžera Andre Villas-Boasa kojem je to bila ključna utakmica. Da ju je izgubio...

Meireles je vratio stvari na početak nakon sjajne akcije Sturridgea koji je prošao po desnoj strani i ubacio. Meirelesu nije bilo teško zabiti kraj nemoćnog golmana Cityja. Prije toga City je oštećen za penal.

U drugi dio Chelsea je krenuo bolje. A pola sata prije kraja utakmice domaći su imali igrača više. Crveni karton dobio je igrač Cityja Gael Clichy. Chelsea je iskoristio igrača više i preokrenuo utakmicu. Ponovno Sturridgeu ide dosta zasluga za gol. Prošao je po desnoj strani, pucao, ali Lescott je igrao rukom. Penal.

Loptu je na bijelu točku namjestio Frank Lampard. Iz sve snage pucao je Lampard i donio Chelseaju tri boda. Bio je to prvi poraz Manchester Cityja nakon 15. kola Premiershipa.

15. kolo Premiershipa:

Chelsea - Man. City 2-1 (Meireles 34, Lampard 82 / Balotelli 2)

Zanimljivosti derbija na Stamford Bridgeu:

Chelsea je posljednji put doma primio gol u prve dvije minute prije sedam godina

Balotelli je zabio osmi gol u posljednjih 10 utakmica

Lampard je zabio svoj 36 penal u ligi čime je 20 penala iza legendarnog Shearera koji je zabio 56

City ukupno ima 49 crvenih kartona, jedan više od Uniteda iako su "građani" igrali 190 utakmica manje