Komentari 124

Chelsea nakon drame i gola u 105. minuti izbacio Napolitance

12

Chelsea je prošao u četvrtfinale 4-1 pobjedom protiv Napolija. Regularni dio završio je 3-1, identično kao i prva utakmica. U produžetku Branislav Ivanović zabija za 4-1

Nikad ni jedna engleska momčad nije uspjela proći u europskim natjecanjima nakon što je prvu utakmicu izgubila 3-1 u gostima. A pokušavali su šest puta. Sedma je bila sreća za Chelsea koji je preko Napolija prošao u četvrtfinale Lige prvaka. Bila je to prava drama na Stamford Bridgeu. Chelsea je poveo 2-0 golovima Drogbe i Terryja, Napoli se vratio preko Inlera, ali je Frank Lampard golom iz penala osigurao produžetke. A tamo je Ivanović u 105. minuti zabio za veliko slavlje engleske momčadi i četvrtfinala Lige prvaka.

Bolje je u utakmicu krenuo Napoli. Chelsea je bio u velikim problemima na početku. Sijevalo je oko gola Petera Čecha. No u takvoj atmosferi "pao" je gol drugoj strani. Ramires je ubacio, a Didier Drogba glavom je zabio za 1-0. Drogba je prvi Chelseajev igrač koji je zabio gol na domaćoj utakmici nokaut faze Lige prvaka nakon tri godine. Posljednji je gol zabio Essien protiv Barcelone 2009. godine.

Chelsea je bio u četvrtfinalu Lige prvaka dvije minute nakon početka drugog poluvremena. John Terry zabio je nakon kornera. Svaki od posljednjih pet Terryjevih domaćih golova u Ligi prvaka "pao" je upravo iz kornera. No Napoli odgovara brzo. Ono što nije uspjelo Cavaniju, Lavezziju i Hamšiku u prvom dijelu, uspjelo je Gökhanu Inleru koji je osam minuta nakon Terryjevog gola zabio za 2-1. Chelsea je sad morao jurišati po gol kojim bi izborio produžetke.

I krenuo je Chelsea. Silovito su napadali igrači u plavim dresovima, a onda 75. minuta i penal. Dossena je igrao rukom i sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Lampard je pucao iz sve snage i vratio je sve na početak, jer bilo je 3-1 kao i u prvoj utakmici.

Tako je i ostalo i morali su se igrati produžeci. A tamo Napoli nije čekao. Tražili su gosti gol, bili su i opasniji, ali ponestalo im je snage u završnici. I kad su se igrači Napolija pripremali za drugi produžetak Ivanović je u 105. minuti zabio za 4-1 i delirij na tribinama Stamford Bridgea. Nije Napoli uspio napraviti ništa značajnije u drugom produžetku i slavlje u Londonu moglo je početi.