Chicago izjednačio nakon trilera od tri produžetka!

1

I četvrti od šest susretaizmeđu Bostona i Chicaga odlučen je tek u dodatnom vremenu. Bullsi su kao domaćini nakon tri produžetka pobijedili 128-127

Boston i Chicago kao da su se već pretplatili na produžetke u ovoj seriji. No, ovoga puta, u United Centeru su odigrana čak tri! Nakon 48 minute igre rezultat je bio 101-101. U prvom produžetku je bilo 8-8, u drugom 9-9, a treći su dobili domaćini s 10-9, te su s ukupnih 128-127 izborili treću pobjedu u seriji i odluku o ukupnom pobjedniku odgodili do subote, kada je na redu odlučujuća, sedma utakmica u Bostonu! Domaćini su krenuli odlično, te su nakon prve četvrtine vodili sa 37-26. No, Celticsi su do velikog odmora smanjili na samo dva koša zaostataka (59-57). Chicago se početkom posljednje četvrtine odlijepio na 12 koševa razlike (88-76). No, Bullsi su šest minuta u zadnjoj četvrtini ostali bez poena, a Celticsi su serijom 18-0 poveli 99-91 na 3 minute i 38 sekundi prije kraja dvoboja. Bullsi su smogli snage za povratak i izborili produžetak, a potom je uslijedila prava drama u kojoj su nakon 15 minuta dodatka slavili domaćini. Bullsi su opet imali ''jaču klupu'' od Celticsa. Brad Miller je postigao 23 koša uz samo jedan promašaj cijelu večer! Gađao je 8-9 iz igre (trice 2-2) i 5-5 iz slobodnih bacanja, a imao je i 10 skokova. Kirk Hinrich je dodao 11 koševa. Kod gostiju je sjajan bio Ray Allen, koji je s 51 košem ubilježio rekord karijere u doigravanju. Šutirao je 18-32 iz igre, a za tri poena 9-18. Glen Davis je postigao 23 poena, a Paul Pierce ovoga puta nije bio čovjek odluke za svoju momčad kao u prethodnoj utakmici. Dvoboj je okončao s 22 koša (5-13 iz igre, 11-12 slobodna bacanja). Dodajmo još da je u utakmici koja će se pamtiti kod domaćina Noah imao 15 skokova, a kod gostiju Rondo nevjerojatnih 19 asistencija! Orlando je slavio u gostima kod Philadephije 114-89, te je s ukupnih 4-2 u pobjedama izborio prolaz u polufinale, u kojem čeka pobjednika serije između Bostona i Chicaga. Sixersi su se već drugu sezonu zaredom oprostili od doigravanja već u prvom krugu. Houston Rocketsi su, napokon, prvi puta nakon 1997. godine prošli prvi krug doigravanja. To im je omogućila domaća pobjeda protiv Portlanda 92-76 u šestoj utakmici serije u Zapadnoj konferenciji. Ron Artest postigao je za Rocketse 27 koševa, Yao Ming je dodao 17 uz 10 skokova. Portlandu je ovo bio prvi nastup u doigravanju od 2003. godine.

Istočna konferencija
CHICAGO (7) – BOSTON (2) 128-127 nakon tri produžetka (Salmons 35p, 6s, 4a, Rose 28p, 8s, 7a, Miller 23p, 10s / Allen 51p, Davis 23p, 7s, Pierce 22p, 9s)
Rezultat u seriji je 3-3

PHILADELPHIA (6) – ORLANDO (3) 89-114 (Miller 24 p, 7 s, 5a, Iguodala 20 p / Lewis 29 p, 7s, 5a, Alston 21p, 10a)
Orlando se plasirao u konferencijski polufinale s 4-2

Zapadna konferencija:
HOUSTON (5) – PORTLAND (4) 92-76 (Artest 27p, Ming 17, 10s / Aldridge 26p, Roy 22p)
Houston se plasirao u konferencijski polufinale s 4-2