Komentari 3

Cibona i dalje ne zna za pobjedu

Mega je na vrhu ljestvice zajedno s podgoričkom Budućnosti, a obje momčadi imaju maksimalne tri pobjede. Cibona je s učinkom 0-3 među četiri kluba koji još nemaju pobjedu u novoj sezoni

Košarkaši Cibone doživjeli su i treći poraz na startu nove sezone ABA lige, a u nedjelju je u KC "D. Petrović" bolja od hrvatskog prvaka bila je srpska Mega Soccerbet 77-73 (31-20, 13-22, 13-16, 20-15).

Strijelce Cibone predvodio je Mateo Drežnjak sa 23 koša, a Josip Bilinovac je postigao 14 poena uz osam asistencija.

POGLEDAJTE VIDEO: Kad je Draženov dom gorio

Cibona pjeva Dujmićev hit 01:08

Goste su do pobjede predvodili Amerikanac Dayshon Smith sa 21 košem i pet asistencija te Filip Petrušev sa 19 poena i deset skokova.

Mega je na vrhu ljestvice zajedno s podgoričkom Budućnosti, a obje momčadi imaju maksimalne tri pobjede. Cibona je s učinkom 0-3 među četiri kluba koji još nemaju pobjedu u novoj sezoni, a u toj su skupini na začelju ljestvice još i Zadar (0-2), Koper Primorska (0-2) te Krka (0-1).

Cibona je loše otvorila utakmicu pa je Mega već u prvoj četvrtini stvorila 15 koševa prednosti (28-13). Boljom igrom u obrani u drugoj i trećoj četvrtini hrvatski prvak je preokrenuo rezultat i u posljednju dionicu ušao s košem prednosti (58-57).

Zagreb: Cibona i Mega Soccerbet susreli se u  3. kolu ABA lige

No, u 36. minuti gosti dolaze do vodstva 71-62, koje je Cibona u samo dvije minute uspjela anulirati serijom 9-0. Ipak, "vukovima" je u završne dvije minute nedostajalo preciznosti i koncentracije za potpuni preokret.

Treće kolo će biti zaključeno utakmicom Zadra i Krke, koja je na rasporedu u ponedjeljak od 18 sati u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku.