Cibona izgubila u ABA ligi, Cedevita je ipak bila presnažna

Cibona je povela krajem treće četvrtine, ali je Cedevita nakon toga napravila seriju od 14-0 i time riješila pitanje pobjednika

Košarkaši Cibone u susretu su 22. kola regonalne ABA lige izgubili na gostovanju u Ljubljani od Cedevite Olimpije sa 85-91 (26-22, 15-25, 19-18, 25-26).

Najbolji u sastavu Cibone bio je Borna Kapusta sa 22 koša i 14 asistencija, Filip Bundović dodao je 16, dok su Joshua Adams i Zoran Dragić ubacili po 19 poena za Cedevitu Olimpiju.

Cibona je odlično krenula u susret, vodila većim tijekom prve četvrtine, u drugoj imala i šest koševa prednosti, ali domaćini su od samog početka imali dodatni vjetar u leđa u vidu sudačke trojke koja je permanentno sve dvojbene situacije presuđivala u njihovu korist.

To je pogotovo došlo do izražaja u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada su Ljubljančani prvenstveno iz slobodnih bacanja zaostatak 39-40 pretvorili u prednost 47-41.

Igrači Cibone zasad odustali od štrajka: Igrat će protiv Cedevite
KK Dinamo otpustio bivšeg hrvatskog reprezentativca

Cibona povela pa se izgubila

Pred kraj treće četvrtine Cibona je povela sa 60-59, a potom je uslijedila ključna 14-0 serija domaćih kojom su osam minuta prije kraja stigli do nedostižnih 73-60.

Iako je četiri i pol minute prije kraja ostala bez svog ponajboljeg igrača Bundovića zbog petog prekršaja kod rezultata 80-68 Cibona je serijom dalekometnih ubačaja stigla na 85-79 minutu i pol prije kraja uz napad, ali tada Vuković nije bio precizan te je prilika za veliki preokret propala.

Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 8-14, a Cedevita Olimpija na 15-6.