Cibona izgubila u Kaunasu, ali barem je razlika dobra

1

Žalgiris je pobijedio Cibonu 68-61 na svom terenu i tako propustio nadoknaditi minus od 12 koševa, koliko su Zagrepčani slavili u svojoj dvorani

Jamont Gordon je kasnio na povratku iz SAD-a, došao bi tek pred samu utakmicu, i iz kluba su ga odlučili poštediti gostovanja kod Žalgirisa. Vedran Vukušić je ozlijeđen, nije ni putovao u Litvu, pa je mjesto na klupi zauzeo 18-godišnji Toni Brnas. Kako je i Bagarićeva dionica na početku bila očajna, Cibona je praktički igrala sa osam igrača. I već do 15. minute Žalgiris je riješio pitanje pobjednika, Litavci su otišli na 37-18...
Ali postojao je u ovoj utakmici još jedan cilj. U slučaju poraza bilo je važno izgubiti manje od 12 razlike, kako bi u slučaju kruga po završetku natjecanja u skupini Cibona bila u prednosti pred Žalgirisom. Naime, pod Tornjem su Litavci izgubili 64-52, a to bi na kraju priče moglo biti itekako važno. Tih -19 bila je i najveća prednost Žalgirisa, a u zadnjih pet minuta druge četvrtine igrači su prepunoj areni u Kaunasu priuštili reviju promašaja. Cibona je ubacila pet, a domaćin svega dva koša.
U nastavku su nadu tricama vratili Tomas i Troha, ali devet koševa minusa u trećoj četvrtini bila je najopasnija situacija po Žalgiris. Tricu za konačnih sedam razlike stavio je mladi Tomislav Zubčić, dotad potpuno neprimjetan. Prije njega tricu je pogodio i Tomas, sa 18 koševa prvi strijelac Cibone u ovoj utakmici. Kapetan Rozić i jedini razigravač Princ dodali su po 11, svi ostali ispod toga. Marcus Brown zabio je 20 za Žalgiris, pri čemu je ubacio i četiri trice.