Komentari 7

Cibona po starom: Asvel je napokon nekoga pobijedio

1

Košarkaši Cibone izgubili su na gostovanju kod Asvela u Francuskoj 71-68. Vukovi tako ostaju na samo jednoj europskoj pobjedi uz pet utakmica

Košarkaši Cibone napravili su ono u čemu su posljednjih godina najbolji, izgubili su euroligašku gostujuću utakmicu. Dapače, 'vukovi' su izgubili nemoguće. Bar se tako činilo 10 minuta prije kraja utakmice. Ovaj put od hrvatskog je prvaka bio bolji slabašni Asvel pobijedivši 71-68. U zadnju su četvrtinu cibosi ušli s 15 koševa prednosti, a samo tri minute prije kraja imali su i +11. No sve to nije bilo dovoljno hrvatskim košarkašima da upišu drugu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Eurolige. Nakon što su u prve tri četvrtine pogađali nemoguće, košarkaši Cibone u posljednjoj su dionici počeli promašivati otvorene šuteve, slobodna bacanja, raditi glupe prekršaje i jednostavno se prestali boriti. Jer, valjda su mislili da je gotovo. Da im taj loši Asvel više ne može uzeti pobjedu. No prevarili su se. Francuzi su zadnjih 10 minuta zabili 28 koševa, a prvi su put poveli četiri sekunde prije kraja (69-68). Princ je nakon toga još jednom izgubio loptu, Asvel povećao prednost, a Marko Tomas promašio šut za tricu sa sirenom. Za Cibonu je vrlo dobro igrao Gordon, koji u ovoj utakmici nije ni trebao nastupiti nakon prometne nesreće u Zagrebu. Ipak, Amerikanac je jedan od glavnih krivaca Cibonina pada u posljednjim minutama jer je isključen nakon nepromišljenog petog prekršaja u zadnjoj minuti. Da stvar bude još gora Asvelu je ovo prva europska pobjeda nakon 11 poraza. To može samo Cibona...