Cibona prosula prednost pa izgubila u produžetku od SC-a

Košarkaši Studentskog centra iz Podgorice svladali su u KC Dražen Petrović Cibonu nakon produžetka 98-89 (27-25, 12-19, 18-17, 20-16; 21-12), u utakmici 15. kola regionalne ABA lige.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kojem je veći dio vodila Cibona, do značajnije prednosti hrvatski sastav je došao sredinom treće četvrtine. Povela je Cibona 56-46, ali se ekspresno ta prednost istopila te je do kraja trajala neizvjesnost gdje su gosti stalno lovili mali minus.

Zagreb: Cibona i Derby susreli se u 15. kolu ABA lige

Osam sekundi prije kraja Cibona je imala 77-75, no gostujući igrač Jackson je probio domaću obranu i položio za 77-77 i produžetak.

U njemu su gosti potpuno dominirali, na Cibonu je utjecalo sve što je propustila tijekom 40 minuta te nove drame u dodanom vremenu nije bilo.

Kod Cibone su najbolji bili Blaž Mesiček s 19 poena i četiri skoka te Borna Kapusta koji je ubacio 16 poena i tome dodao 10 asistencija. Na drugoj strani je odličan bio Loren Jackson koji je ubacio 27 poena uz četiri skoka i šest dodavanja. Danilo Tasić je postigao 23 poena uz 10 skokova i šest asistencija.

Ranije tijekom subote košarkaši Cedevita Olimpije su, na domaćem parketu, svladali Split 102-88 (26-27, 30-24, 24-24, 22-13).

Na vrhu ljestvice su Partizan i Cedevita Olimpija s omjerom 12-2, dok uz utakmicu manje Crvena zvezda ima 12-1. Zadar je na sedam pobjeda i sedam poraza, Studentski centar sada ima 7-8, Cibona 6-9, a Split omjer 5-10.