Cibona sa šest juniora jedva kroz Bedekovčinu do 1/2 finala

1

Zula je dvije minute prije kraja u igru uveo Marka Arapovića, sina legendarnog Franje, koji je sa 14,5 godina postao najmlađi igrač koji je nastupio za seniore

Iako su igrali bez igrača pristiglih ove sezone, košarkaši Cibone su u Bedekovčini svladali Zabok 74-65 i plasirali se u polufinale Kupa Krešimira Čosića. Tomislav Zubčić zabio je 24, a Leon Radošević 22 koša.

- Bilo je teško jer smo se tek u 11 sati počeli okupljati, trener juniora Davor Šestak i ja počeli smo slagati momčad. Govorio mi je koje su karakteristike kojeg igrača - pričao je Dražen Anzulović koji je na utakmicu vodio šest juniora.

Zabok je pružio dobar otpor, sredinom treće četvrtine približio se na samo dva poena zaostatka, a tek dvije minute prije kraja 'vukovi' su prelomili utakmicu tricom 17-godišnjeg Filipa Hana za vodstvo 69-60.

Tada je Zula u igru uveo Marka Arapovića, sina legendarnog Franje, koji je utakmicu pratio iz prvog reda. Arapović je sa 14,5 godina postao najmlađi igrač koji je nastupio za seniorsku momčad Cibone.

Anzulović je bio zadovoljan reakcijom nekolicine juniora, pogotovo Hana koji je zabio devet koševa no razljutili su ga prvotimci.

- Svaka čast Roziću što je podmetnuo leđa, no ostali koji su trebali nositi rezultat, nisu igrali na razini Cibone - rekao je Zula, misleći na često nezainteresirane Zubčića, Radoševića i Vrbanca.

Ždrijeb polufinala, u kojem su još Cedevita, Zagreb i Zadar je u petak.