Cibona srušila Zadar na Višnjiku

U susretu 12. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je na gostovanju pred 4.600 gledatelja u dvorani Krešimir Ćosić svladala Zadar sa 75-68 ostvarivši petu pobjedu ove sezone, dok je Zadar upisao peti poraz.

12. kolo ABA lige: KK Zadar - KK Cibona

"Vukovima" je to bila druga uzastopna pobjeda, a Zadru prvi poraz nakon tri pobjede u nizu.

Gosti iz Zagreba kontrolirali su ritam većim dijelom utakmice, jedino vodstvo Zadra bilo je 10-9 u prvoj četvrtini. Cibona je bolje ušla u susret, povela je 5-0, pa 9-5, no Zadar je serijom 6-0 u petoj minuti stigao do prvog vodstva (10-9). Međutim, Cibona je u nastavku četvrtine okrenula rezultat i taj dio igre dobila 21-17. U drugoj dionici "Vukovi" su imali najvećih +9 (35-26), ali se Zadar se serijom 9-0 vratio u egal (35-35). Ipak, na odmor se otišlo Ciboninim vodstvom 43-41.

U trećoj četvrtini Cibona je prvi put imala dvoznamenkastu prednost (52-41), Zadar je do kraja dionice tek smanjio na minus devet (55-64). U posljednjoj četvrtini momčad Danijela Jusupa se približila na tri koša minusa (68-71), no više od toga nije išlo. Na koncu je završilo +7 za goste (75-68).

Zadar je imao lošu šutersku večer za tri poena, pogodivši samo 6 trica uz 18% šuta, što je njihova najlošija šuterska večer sezone. Cibona je s druge strane pogodila 10 trica uz 34% šuta.

Cibonu su do pobjede predvodili Krešimir Ljubičić sa 13 koševa, te Borna Kapusta, Aleksandar Aranitović i Blaž Mesiček sa po 12 koševa.

Kod Zadra najbolji je bio Luka Božić sa 16 koševa, 14 skokova i sedam asistencija, dok je Marko Ramljak zabio 11 koševa uz pet skokova.

Na ljestvici vodi Partizan sa 20 bodova, Zadar, Crvena zvezda, FMP imaju po 19 bodova. Cibona je sedma sa 17 bodova, dok je Split deveti sa 16 bodova. Posljednji je Borac sa 14 bodova.