Komentari 29

Cibona u Višnjiku izborila "majstoricu" u Zagrebu...

6

Cibona je pred skoro 10 000 gledatelja pobijedila Zadar u Višnjiku. Sredinom treće četvrtine vodili su 13 razlike. Ludim preokretom Zadrani se vratili

Cibona je u prepunom Višnjiku uspjela slomiti žilave Zadrane, i to u dva navrata četvrte finalne utakmice Prvenstva Hrvatske, a na kraju je bilo 78-71. Iako je Zadar većinu utakmice rezultatski gubio, 'vukovi' su u iznimno važnoj i teškoj utakmici odoljeli svim napadima i izborili popravni u Zagrebu u četvtak u 18.00 sati. Pred sam kraj druge četvrtine već je bilo plus sedam za Cibonu, zahvaljujući sjajnoj trici, nakon što je prvi dio utakmice bio izjednačen. Zadrani su u nastavku potpuno propali i 'visili' na 13 koševa. 'Trpali' su redom Gordon i Andrić, no sredinom treće četvrtine nastaje 'boom' Zadrana. Jusupovi momci uz malu pomoć 'vukova' koji fulavaju šest napada za redom, dižu se i potpuno vraćaju u utakmicu zabivši 11 koševa za redom. Tricom Stipčevića došli su na samo dva razlike pred kraj trećeg dijela. Ali u nastavku je splasnulo uzbuđenje...
Sjajnu seriju radi Cibona, Bogdanović pogađa dvije trice i 'odljepljuje' Zagrepčane na devet razlike tri minute prije kraja.
- Na njima je bio pritisak zbog pune dvorane. Učinili smo ono što smo trebali i pobijedili, idemo sad u Zagreb osvojiti to - Lukša Andrić košarkaš Cibone koji je zabio 16 koševa.
Gordon je predvodio Cibose s 25 koševa, dok je Ružić 'igrao' samo u prvom dijelu, a ukupno je upisao 18 koševa.
Zadrani su svoje dvije meč lopte propustili. Može li Cibona biti prva momčad koja će se vratiti u finalnoj seriji doigravanja od 0-2 i poentirati za titulu, uskoro ćemo vidjeti...