Komentari 79

Čilić izgubio u povratničkom meču: Monaco bolji u dva seta

1

Argentinac Juan Monaco iskoristio je pogreške Marina Čilića u povratničkom meču nakon gotovo četiri mjeseca i slavio nakon sat i 25 minuta igre u dva seta (6-4, 6-4)

Prvi službeni meč na ATP-touru nakon 118 dana pauze zbog ozljede ramena nije prošao uspješno za najboljeg hrvatskog tenisača Marina Čilića. Međugorac je u drugom kolu Mastersa u Indian Wellsu izgubio od Argentinca Juana Monaca 6-4, 6-4 nakon sat i 25 minuta igre.

Osim što su oba seta završila identičnim rezultatom, jednako su se i rasplitala. U prvom je Čilić izgubio servis pri rezultatu 2-2. Napravio je rebreak, ali nije izdržao do tie-breaka. Monaco mu je još jednom oduzeo servis kod 4-4 i odservirao za vodstvo 1-0.

U drugom je Marin odmah izgubio servis, ponovno se uspio vratiti na 3-3, no odmah je Argentinac, inače 46. tenisač svijeta, vratio izgubljeno i bez većih problema ostvario pobjedu.

Ključ poraza Čilić može tražiti u niskom postotku ubačenog prvog servisa (56 posto), a jednako slaba bila mu je i iskorištenost poena nakon prvog servisa. Sve je to vjerojatno posljedica vrlo dugog izbivanja s terena, stoga boljeg Marina treba očekivati u tjednima koji dolaze.